Gider Pusulası Hk.

Üyelik
18 May 2006
Mesajlar
189
Konum
Ankara
Yurtdışında vergi mükellefi olmayan bir şahıstan Türkiye'de alınmış bir hizmet karşılığı ödenen tutar için gider pusulası düzenleyebilirmiyiz ve bu gider pusulasında hem stopaj hemde KDV olabilir mi? veya nasıl bir yol izlenmeli. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla,
 
Üyelik
6 May 2011
Mesajlar
9
Ynt: Gider Pusulası Hk.

ÇOK SAYIN SÜLEYMAN057

Hizmet Türkiye dışında yapılmış veya yabancı bir ülke vatandaşından Türkiyede verdiği (mükellefiyeti olmayan kişi) hizmetin bedeli Türkiye'de ödenmişse; Türkiye'de yapılmış sayılarak alınan hizmetin sorumlu sıfatıyla vergilendirilmesi (gelir ve kdv yönünden) gerekmektedir.
3065 / 9. madde
3065 / 6-b madde
193 / 7.madde

saygılarımnla
Yakup ŞAHİN ;D
 

Benzer konular

Üst