fonradar

Görev değişikliğine zorlanmak

işyerimiz de yakın mesafelerde iki ayrı fabrikası var ben 1 nolu fabrikada vardiya sorumlusu olarak görev yapmaktayım ki görev tanımımda da 1 nolu fabrika vardiya sorumlusu diye geçmektedir. beni 2 nolu fabrikaya vardiya sorumlusu olarak görev değişikliği yapmam konusunda baskı yaptılar ve eger görev değişikliğini imzalamazsam yollarını ayıracaklarını üstü kapalı söyleyerek korkuttular beni. ve o korkuyla bir anlık imzalamış bulundum görev değişikliğini kağıdını. ama yeni görevden bin pişmanım ve sağlık açısından zehirli kimyasallar bulunan bir ortam ve çalışma saatlerimde biraz daha farklı. Özetle bu kağıdı imzaladım ama pisikoljik baskı ile oldu. buna itiraz edip görev değişiliğini kabl etmeme giibi bir şansım varmı. gerekirse hakkımı verirlerse işten ayrılmayada razıyım beni aydınlatırsanız cokk sevinirim.

Ynt: görev değişikliğine zorlanmak

Ne kadar zaman önce oldu bu görev değişikliğiniz

Ynt: Görev değişikliğine zorlanmak

Görev değişikliğini yazılı olarak kabul etmiş olduğunuzdan yapabileceğiniz pek bir şey yok gibi görünüyor ilk bakışta.

işçisağlığıyla ilgili önlemleri almadıklarını bahane edebilirsiniz mutlaka kimyasal maddelerin olduğu yerde iş güvenliğine uyulmuyordur elinizebu şekilde bir koz alabilirsiniz

Bu arada , o firmadaki çalışma süreniz nedir?

kimyager ' Alıntı:
01.8.2012 tarihinde yeni oldu
İşverenin bu önerisini kabül etmiş bulunmaktasınız,artık yapacak bir şey kalmamış.
aday ' Alıntı:
işçisağlığıyla ilgili önlemleri almadıklarını bahane edebilirsiniz mutlaka kimyasal maddelerin olduğu yerde iş güvenliğine uyulmuyordur elinizebu şekilde bir koz alabilirsiniz
Bu durumun münhasıran bu işci aleyhine tespiti mümkün ise olabilir.Bu noktada 24/I.Sağlık sebebleri gibi olmayan bu durumun ,önce olumsuzluğun giderilmesi için işverene bildirilmesi,giderilmemesi halinde işci doğrudan fesih yoluna mı gidecek ,yoksa iş görme ediminden kaçınma yolumu izlenecek tam emin değilim,ama herhalükarda işveren yükümlülüğü(6331/M.4) kapsamında önlem alınması şart,alınmaması,alınmamış olması karşısında da işcinin işine devam etmesi beklenmemeli diye düşünüyorum.