Görev yerinin dışında, istek dışı farklı bir departmanda görevlendirmek?

Merhaba;

Benim bir sorum olacaktı. Bir şirketin satış departmanında görev almaktayım. İsteğim dışında benim kariyerimle alakasız teknik servis departmanında çalışacağımı şahsıma bildirdiler. İstifa etmemi sağlayıp tazminat ödememek amacındalar. Tazminatımı almak için nasıl bir yöntem izlemeliyim. Kanuni olarak kendimi savunmak için nasıl bir hakkım var bana yardımcı olursanız çok memnun olucam.

Ynt: Görev yerinin dışında, istek dışı farklı bir departmanda görevlendirmek?

İlgililere yapılan esaslı iş değişikliğini kabul etmediğinizi ve tazminatınızı istediğinizi yazılı olarak bildirin.(gerekirse noterden.)

Çok teşekkür ederim. Yarın noter ile yazılı bir başvuru yapıcam.

Bunu derhal yapmalısınız. Eğer söylenen işi yapmaya başlarsanız kabul etmiş olursunuz.

Yapılan işi kabul etmedim ve hala eski yerimdeyim. Bu sabah departman değişikliği yapmalarını istemelerini bana yazılı olarak bildirmelerini istedim. Çünkü ben noterden dilekcemi sunduğumda biz böyle bişey istemedik kendisi çıkmak için bunu yapıyor gibi bir söylemlede karşılaşabileceğimi düşündüm.O yüzden departman değişikliğini bana yazılı vermelerini istedim.Elimde böyle bir belge olursa işim daha düzgün gitmezmi?

Yalnız böyle bir belgeyi vereceklerini zannetmiyorum. Tecrübem dışında başarısız olabileceğim bir birime gönderilmek istemediğimi dile getirdim. Onlarda orası yada başka bir yerde olabilir dediler. Siz karar verene kadar ben masamda olucam ve kararınızı bekleyeceğim dedim.Sizce bu aşamada dilekçeyi vermelimiyim yoksa departman değişiklik evrakını beklemelimiyim?

Size yazılı olarak tebliğ etsinler. Hatta tebliğ edilen evrağın onlarda kalacak nüshasının altına "yapılmak istenen esaslı iş değişikliğini kabul etmiyorum. Satış departmanında çalışmaya devam etmek istiyorum." yazıp altına imza atabilirsiniz. O zaman noter olayına da gerek kalmaz. Şu anki işinize gidip gelirsiniz.

Peki teşekkür ederim yardımlarınız için.Çok yardımcı oldunuz.