Gülelim,Eğlenelim,Kafa Dağıtalım....

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Selamlar
Forumun önceki halinde böyle bir konu başlığı açmıştım ve sağolsun arkadaşlarda epey paylaşımlarda bulunmuşlardı.Aynen devam diyorum..

1- [COLOR=#]Holywood'un yüzlerce kez işlediği; 'uçakta pilotlar ölür ya da bayılır, yolculardan biri merkezden telsiz talimatıyla uçağı indirir' klişesinin uyarlanmış hali. ABD de olur da Türkiye'de o lmaz mı ?
Yurdum insanı el atmış mevzuuya...:

- aloo, aloo, abi ben kamil koc istanbul- ankara otobüsünden arıyorum. kaptan molada içkiyi fazla kaçırdı herhalde, uyuyor şimdi.

- evlat sakin ol, muavin orda mı?

- hayır, otobüste değil, tanrım ona ne olduğu konusunda hiçbir fikrim yok!

- tamam evlat, hiç korkma, sizi kurtaracağız. şimdi şoförü yavaşça koltuktan yana çek, sen oturacaksın onun yerine.

- ama onu yana çekersem düşer, kendinde değil!

- düşs ün *! oraya senin oturman lazım.

- tamam, oturdum. şimdi ne yapmalıyım?

- direksiyonu tut, ne çok sıkı ne çok gevşek.

- tuttum. çok eğlenceli görünüyor...

- evlat, ciddi ol, 40 yolcunun hayatı senin elinde. şimdi; önündeki panelde

bir çok gösterge var değil mi? tam ortadaki büyük olana bak, ne yazıyor

orda?

- bismillahirrahmanirrahim.

- hayır göstergenin üstündeki yazıya değil göstergeye bak! Hız göstergesine bak, kaçla gittiğinizi görebiliyor musun?

- sıfır.

- nasıl sıfır? dikkatli bak.

- sıfır, gerçekten sıfır. ölecek miyiz?

- otobüs duruyor mu gidiyor mu bunu söyle bana seni kuş beyinli!

- duruyooor

- kalk defol git eşşoğlueşşek! bize de panik yaptırdın. Şoför uyanınca devam edersiniz.. hayvan!

[/COLOR]

İBRETLİK FIKRALAR

[COLOR=#]4 KAPI

--------------------------------------------------------------------------------

Öğrencilerinden biri Mevlana'ya sormuş;
"Efendim, bu 4 kapı meselesini ben pek anlayamıyorum. Bana anlayabileceğim bir lisanla anlatır mısınız?"
"Şimdi bak, karşı medresede dersini çalışan dört kişi var ve hepsi rahlelerine eğilmiş. Sen git bunların hepsinin ensesine bir şamar at, sonra gel sana anlatayım." Öğrenci gitmiş, birincinin ensesine bir tokat atmış. Tokadı yiyen derhal ayağa kalkıp arkasını dönmüş ve daha kuvvetli bir tokatla Mevlana'nın öğrencisini yere yıkmış.

Öğrenci dayağı yemiş, geri dönecek ama hocasına itaat var.Yaradana güvenip ikinciye de bir tokat atmış. O da derhal ayağa kalkıp elini kaldırmış. Tam tokadı vuracakken vazgeçip yerine oturmuş.

Öğrenci devam etmiş, üçüncüye de bir tokat atmış. Üçüncü şöyle bir kafasını çevirip baktıktan sonra çalışmasına devam etmiş. Dördüncü, tokadı yemesine rağmen hiç oralı bile olmadan çalışmasına devam etmiş.

Öğrenci Mevlana'ya dönmüş, olanları anlatmış. Mevlana;
"işte sana istediğin örnekler.... Birinci, şeriat kapısını geçememiş biri idi. şeriatta kısasa kısas olduğu için, tokadı yiyince kalktı, aynısını sana iade etti İkinci, tarikat kapısındadır. Tokadı yiyince o da kalktı, tam tokdı iade edecekti ki, tarikat öğretisinde verdiği söz aklına geldi. "Sana kötülük yapana bile iyilik yap". Onun için döndü, oturdu. Üçüncü, marifet kapısına kadar gelmiştir. İyinin ve kötünün tek Yaradandan geldiğini bilir, inanır.Yaradan bu kötülüğe hangi iblisi alet etti diye merakından şöyle bir dönüp baktı. Dördüncü, hakikat kapısını da geçmiştir. İyinin ve kötünün tek sahibi olduğunu ve aynı olduğunu bilir.Onun için dönüp bakmadı bile...

Mevlana

Kıssadan Hisse...

Dişi Aslan

Hayvanlar bir gün kim daha çok çocuk doğurabilir diye çekişmeye başlarlarHep birlikte dişi aslana gidip danışırlar."Sen kaç çocuk doğurabiliyorsun?" diye sormuşlar aslana.Bir." diye yanıtlar dişli aslan. "Fakat
ben aslan doğururum."
DERSIMIZ;
NITELIK, NICELIKTEN ÖNEMLIDIR.

YENGEÇ ILE ANNESI
Neden böyle yan yan yürüyorsun yavrum"diye sorar anne yengeç çocuğuna.Düzgün yürüsene ! " der.
Pekala anne" der çocuk."Sen önümden düzgün yürü, ben seni takip ederim.

DERSIMIZ;
HAREKETLER SÖZLERDEN ÖNDE GELIR?

ASLAN, KOYUN, KURT VE TILKI

Aslanın biri, bir koyunu yanına çağırır ve nefesinin kokup kokmadığını sorar. Evet ! ? diye yanıtlar koyun. Aslan bu yanıta kızar ve koyunu oracıkta parçalar.
Daha sonra kurda seslenip yanına çağırır, ona da aynı soruyu sorar. Hayır ! ? diye yanıtlar kurt korkudan. Ancak o da yağcılık yaptığı için aslanın öfkesinden kurtulamaz.
Sıra tilkiye gelmiştir. Aynı soruyu tilkiye de sorar. Tilkinin yanıtı şöyle olur;
Üzgünüm, üşütmüşüm biraz, o yüzden burnum koku almıyor ! ?
DERSIMIZ;
AKILLI KİŞİ TEHLIKELI DURUMLARDA KONUŞMAZ !!!

KAZLAR VE TURNALAR
Kazlar ve turnalar bir gün aynı tarlada yiyecek ararlarken birden yanlarına yaklaşmaya çalışan avcıyı fark ederler. Turnalar daha çevik ve hafif oldukları için hemen uçarlar. Oysa
kazlar ağır hareket ettikleri için avcıdan kurtulamazlar.

DERSIMIZ;
YAKALANANLAR HER ZAMAN SUÇLU OLANLAR DEĞILDIR?

HASTA GEYIK

Yaşlı bir geyik hasta düşer ve daha rahat otlayabilmek için güzel otlarla dolu bir çalılıkta yaşamaya başlar. Her hayvanla iyi geçindiği için pek çok hayvan sık sık geyiğin ziyaretine gelir. Zamanla her gelen hayvan bu güzel otlardan tatmaya başlayınca kısa süre sonra tüm otlar biter. Geyik hastalıktan kurtulur ama yiyecek hiçbir şeyi kalmadığı için bir süre sonra açlıktan ölür.

DERSIMIZ;
BAZEN İYİ ŞEYLERDE PAYLAŞTIKÇA BİTEBİLİR. ELİMİZDEKİNİN DEĞERİNİ BİLELİM

FARELERIN TOPLANTISI

Bir gün fareler bir araya gelirler ve başlarına musallat olan bir kediden kurtulma planları yaparlar. Pek çok fikir öne sürülür. Hiçbiri kabul görmez.
En sonunda genç bir fare kedinin boynuna bir çan asmayı önerir. Böylece kedi kendilerine yaklaşırken farkına varacak ve kaçabileceklerdir. Bu öneri fareler tarafından alkışlarla onaylanır.
Bu arada bir köşede sessizce onları dinlemekte olan yaşlı bir fare ayağa kalkar ve bu önerinin çok zekice olduğunu, başarılı olacağından hiç kuşkusu olmadığını belirtir.
Fakat, der, Kafamı bir soru kurcalıyor. Aramızdan kim kedinin boynuna çan asacak? ?

DERSIMIZ;
IYI BIR PLAN YAPMAK AYRI, O PLANI GERÇEKLEŞTIRMEK AYRIDIR.

Iki arkadas, hararetle tartisiyormus. Tartistiklari konu, sigara icerken Incil okunup okunmayacagi imis. Sonuc alamayinca Papa'ya sormaya karar
vermisler. Papa'nin yanina gidip sirayla sorularini sormuslar. Biri olumsuz cevap alirken digeri, izin almayi basarmis.

Izin alamayanin sordugu soru :
- Papa hazretleri, Incil okurken canim sigara icmek istiyor, icebilir miyim?

-Oglum, Incil okunurken Tanri'yla ilgilenmen lazim. O sirada dikkatinin dagilmamasi lazim. O yuzden Incil okurken sigara icilmez.

Izin alanin sordugu soru :
-Papa hazretleri, sigara icerken canim Incil okumak istiyor, okuyabilir miyim?
-Oglum, her nerede ve ne kosulda olursan ol, Incil okuma istegi duyarsan okuyabilirsin.

Kissadan hisse :

1) Esas olan, aldigin cevap degil, sordugun sorudur

2) Beceri; almak istedigin yaniti alabilecegin soruyu sorabilmektir... [/COLOR]

İLGİNÇ ÖLÜM VAKALARI

[COLOR=#]1.Balkona 50 kişinin çıkması sonucu meydana gelen toplu ölüm.(dudullu'da bir köy nişanı töreninde)

2.TEM'de seyreden araçtaki 5 kişinin radyoda oynak şarkı çalınca aracı sağa çekerek otoyolda göbek atmaya başlaması ve 3'ünün ayrı ayrı araçların çarpması sonucu ölümü.(adapazarı-hendek)

3.Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısındaki taşı çıkarmak için ayağını silkeleyen kişiyi elektrik çarptığını sanan bir başkasının akımdan kurtarmak amacıyla kafasına kürekle vurup öldürmesi.(rize- tunca köyü)

4.Midesine sinek kaçan bir kişinin sineği öldürmek için odaya sıkar gibi ağzına sheltox isimli ilacı sıkması ve sinekten beter ölümü.(istanbul-sultanbeyli)

5.mühendisin kontrol için geminin buhar kazanına girdiği sırada bundan habersiz bir gemi personelinin kapağı kapatması ve geminin sefere çıkmasıyla mühendisin ölümü.(kocaeli)

6.aynı işyerinde biri gündüz biri gece vardiyasında çalışan baba-oğulun motorsikletle eve giderken sert bir virajda karşılaşıp birbirlerine selam vermek isterken çarpışarak ölmeleri.(konya)

7.Nüfus sayımı nedeniyle kendisinden başka kimsenin bulunmadığı yolda (üstelik de otoban) sayım görevlisinin bariyerlere çarparak ölümü(tem otoyolu-gebze)

8.Karabük demir-çelik fabrikasında 600 tonluk pres makinasının arasından emekleyerek geçen işçinin 2450 santigratlık fırından sigarasını yakmaya çalışırken can vermesi.(karabük)

9.Tıraş olurken berberin rahatlatır diye boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu küt diye boynu kırılan müşterinin koltukta rahmetlik oluşu.(erzurum)

10.Bir vatandaşın yatağındaki tahtakurusunu öldürmek için yaptığı ilaçlamadan sonra uykuya dakınca tahatakurularıyla birlikte zehirlenmesi.(bodrum-yalıkavak)

11.Bir lunaparkta kafadar iki gecebekçisinin uçan sandalyeyi çalıştırıp binmeleri ve durduracak kimse olmayınca inemeyip sabaha kadar kusarak hayatlarını kaybetmeleri.(göztepe)

12.Arkadaşlarıyla iddiaya tutuşup kafasıyla mermer bloku kırmaya çalışan medyatik karatecinin mermer yerine kafasını kırarak beyin travması sonucu ölmesi.(Istanbul-esenler) [/COLOR]

[COLOR=#]Versiyon
Kadin / Erkek: Bir erkegin hayati nasil karartilir?
Kadin: Saçimi kestireyim mi?
Erkek: Olur.
Kadin: Ama kiyamiyorum.
Erkek: Öyleyse kestirme.
Kadin: Canim degisiklik istiyor...
Erkek: O halde kestir.
Kadin: Bana akil vermeyi birak, delilere verir gibi.
Erkek: Eger nasil hosuma gittigini bilmek istiyorsan, sana derimki uzun saçli.Bunu biliyorsun.
Kadin: Beni tanidiginda kisaydi.
Erkek: Ve sana tam olarak ne dedigimi hatirliyorum: 'Ne güzel olurdun uzun saçla'.
Kadin: Ama herkes kesmemi söylüyor.
Erkek: Bu durumda kuaföre git ve birak uyuyayim lütfen. Bunu senden Allah rizasi için istiyorum.
Kadin: Peki nasil kestireyim? Kat kat mi yoksa perçemli mi?
Erkek: Kat kat.
Kadin: Bana yakisacagini sanmiyorum, çünkü saçim çok düz.
Erkek: Birak perçemli olsun.
Kadin: Çok yorucu.
Erkek: Yordugu zaman tekrar kestirirsin.
Kadin: O zaman asla uzatamam.
Erkek: Uzatmak istiyorsan kestirme güzelim.
Kadin: Bana güzelim deme !!!!!!!
Erkek: ?!?!?!?!!

2.Versiyon Kadin / Kadin:

1.Kadin: Ah sekerim saçini mi kestirdin? Ne kadar güzel olmussun!!!
2.Kadin: Ay sahi mi söylüyorsun? Ben pek emin olamiyorum. Ay çok mu kisa oldu acaba...??
1.Kadin:Amaaan ne alakasi var.Benim yüzüm bu kadar genis olmasa ayni kesimi bende denerdim.Benim su saçim klasik oldu artik,yeni bir modele hiç cesaret edemiyorum.
2.Kadin: Ay yapma Allah askina nesi varmis yüzünün....Bak söyle suralarindan kat verdirsen, harika olur!! Benim de boynum uzun olmasa ayni seninki gibi bir model yaptirirdim.
1.Kadin: Ah şekerim sende bir alemsin. Keske benimde boynum seninki gibi olsa. En azindan su çökük omuzlarimin dikkat çekmesini engellemis olurdum.
2.Kadin: Ayol sen ne diyorsun?.. Senin gibi omuzlari olsun isteyen bir sürü kiz var... Giydigin her sey sana öyle yakisiyor ki..Birde benim su kisa kollarima bak. Omuzlarim seninkiler gibi olsaydi, giydigim bluzlar üstümde emanet gibi durur muydu? Vir vir vir, dirdirdir...

3.Versiyon Erkek / Erkek:

1.Adam: Saçini mi kestirdin?
2.Adam: Evet
1.Adam: Sıhatler olsun abi !..
2.Adam: Sagol...

Olay Budur
[/COLOR]

B E B E K H A K L A R I B E Y A N N A M E S İ

BEBEK OLMAK,BANA;

• İstediğim zaman uyuma
• İstediğim zaman uyanma
• Sadece ihtiyaçlarımı bildirmek için değil,sırf canım istedi diye ağlama
• Üzerinize kusma
• Herkesin içinde gaz çıkarma
• Herkesin içinde tuvaletimi yapma
• Çıplak poz verme
• Mamaları beğenmezsem yüzünüze püskürtme
• Yeni dişlerimi üzerinizde deneme
• İstediğim zaman gezme,istediğim zaman gezmeyi burnunuzdan getirme
HAKLARINI VERİR.
Beni dünyaya getirmekle bu 10 temel maddeyi kabul etmiş sayılırsınız.Bu maddeler dışında başka istekler olabilir.Bu istekler size zaman içinde bildirilecektir.
İş bu anlaşma süresi 3 yıl olup devamı çocuk hakları beyannamesi olarak yaşam boyu devam edecektir.
BEBEK

8762424353_400805563315797_273533779_n.jpg

Sn.Twolf buradaki iletileriniz ile renk katıyorsunuz,okuyor,beğeniyoruz, teşekkür ederim.

"Makyaj" kısmı hariç,bazı erkeklerde bu iletide ki "kadın"ın yaptığından daha fazlasını yapabiliyor,bazı kadınlar ise bu"erkek"den daha erken hareket edebiliyor,lakin iletinizdeki bu "kadın"sizi affetmiyecek,diğerleride bu örneklemeden etkilenerek sizi eleştirebilirler!..
Bu nedenle, bu iletiye göre tersinden bir örnek daha veriniz ki denge sağlanmış olsun.(şahsi düşüncem,tabi takdir sizlere ait)

Not:Lütfen iletilerinize devam ediniz,siz ve diğer arkadaşlar,bir nebze olsun insanları güldürerek,gülümseterek,bazende düşündürerek,bu yönde katkı sağlıyor olmanız memnuniyet veririci,tekrar teşekkür ederim)

Son düzenleme:
Selamlar
Güzel duygu ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.
Bu yoğun iş temposunda, biraz stres dağıtıp birazda tebessüm ettirebiliyorsak ne mutlu bize..
Önerinizi dikkate alacağım..Bir tarafı üstün tutup diğer tarafı rencide etmek gibi bir derdimiz zaten olamaz :) Gülelim eğlenelim tek derdim bu :)
Saygılar

Selamlar
Güzel duygu ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.
Bu yoğun iş temposunda, biraz stres dağıtıp birazda tebessüm ettirebiliyorsak ne mutlu bize..
Önerinizi dikkate alacağım..Bir tarafı üstün tutup diğer tarafı rencide etmek gibi bir derdimiz zaten olamaz :) Gülelim eğlenelim tek derdim bu :)
Saygılar

Bende zaten aynı düşünceden hareketle böylesi ifade de bulundum,saygılarımla kolay gelsin...

İlginç bir test.
%98 oranında tuttuğu söyleniyor.. itiraf ederyim testi ilk çözdüğümde bende aynen sorudaki gibi cevap vermiştim..
işe biraz heyecan katmak adına sayfa düzeni bu şekilde kalabilirse memnun olurum..

hadi bakalım başlayalım....

[COLOR=#]bu mesajın sonunda sana bir soru sorulacak. hemen yanıtla. durup düşünme. aklına ilk gelen şeyi söyleyiver.

şimdi... aşağıdaki talimatları olabildiğince çabuk yerine getir. bir hesabı bitirmeden ötekine geçme..yanıtları yazmak veya hatırlamak zorunda değilsin. sadece
kafadan hesaplayarak cevap ver geç.

başla:

aşağıdaki toplamlar kaç ediyor:
89 + 2

12 + 53

75 + 26

25 + 52

63 + 32

biliyorum! hesap yapmak zor iş, ama neredeyse bitti... >

hadi. tek bir tane daha...

123 + 5

çabuk! bır renk ve bır alet düşün!

aşağıya devam et...

biraz daha...

aklına kırmızı bir çekiç geldi, değil mi?

eğer verdiğin cevap bu değilse, sen anormal sayilmasa da
farklı bir akla sahip olan %2 insandan birisin.

ınsanların %98'i bu alıştirmayı yapınca kırmızı bir çekiç diye yanıtlıyor. [/COLOR]

Öğretmenin sınıfta bir çocukla sorunu varmış. Öğretmen, “A, de” diyormuş, çocuk kafasını kaldırıyor, öne arkaya sallıyor ve dudaklarını birbirine yapıştırıyormuş. Öğretmen bir gün yine sabırla başlamış ve “Sen çok iyi bir çocuksun, lütfen A de. Bu sana zarar vermez,” demiş. Ama çocukta tek cevap boş bir bakış olmuş. Birkaç başarısız denemeden sonra öğretmenin en sonunda sabrı taşmış ve “a de, A de.” Diye bağırmış Fakat çocuğun cevabı sadece “ııh... ıh... ıhı.” Olmuş . bunun üzerine öğretmen çocuğun babasını çağırmış. Beraberce küçük çocuğun A demesini istemişler. Sonunda çocuk pes etmiş ve herkesi şaşırtarak net ve güzel bir A sesi çıkarmış. Öğretmen bu pedagojik başarı karsısında şaşırmış ve bağırmış, “maşallah, ne kadar mükemmel şimdide B de” Fakat çocuk sert bir şekilde karşı çıkarak küçük yumruğunu masaya vurarak şöyle demiş, “bu kadarı yeter. A dediğimde bana ne olacağını biliyordum. Peşinden B dememi, daha sonra bütün alfabeyi tekrar etmemi, daha sonra okumamı, yazmamı ve aritmetik yapmamı isteyecektiniz. Başından beri bunun için A demek istemiyordum.

· Eğitim doğruları söylemek değil, doğruları yapmaktır. Çocuğunuza örnek olmaya gayret edin. Gerisi gelir.
· Çocuğunuza vereceğiniz eğitimin amacı, onun sorumluluk düzeyini geliştirmek ve olgunlaşmasını sağlamak olmalıdır.
· Çocuğunuza size işlerinizde yardım etme fırsatı verin.
· Çocuklarınızın yanlışlarını değil, doğrularını yakalayın.
· Çocuğunuza iyi şeyler söylemekten ve onu övmekten korkmayın. Şımaran çocukları hayat hizaya sokar.
· Şımartmaktan kaçınayım derken güvenini zedelediğiniz çocuklara güven kazandırmak çok daha zordur.
· Takdir edilen ve övülen çocuklar, anne- babalarını ve arkadaşlarını takdir etmeyi öğrenirler.
· Atalarımız “taç giyen baş akıllanır” demişler. Çocuğunuza küçük başarıları karşısında olumlu sıfatlarla yaklaşırsanız ona en büyük hazine olan, kendine güven duygusunu kazandırırsınız.
· Çocuğunuza ne derseniz öyle olma ihtimalini artırırsınız. “Tembel”, “sorumsuz”, “asi” , “inatçı” gibi olumsuz sıfatlar, bu özellikleri geliştirir.
· Önemli olan çocuğunuzun kardeşine veya arkadaşına kıyasla ne kadar başarılı olduğu değil, kendi yapabileceklerine kıyasla ne kadar başarılı olduğudur.
· Çocuğunuzun hatasını asla başkalarının yanında konuşmayın. Çocuğunuzu asla başkalarının yanında eleştirmeyin.
· Sık eleştirilen çocuklar içe kapanık ve güvensiz olurlar.
· Çocuğunuzun hayattan zevk almasına yardım edin. Onu mutlu eden etkinlikleri destekleyin ve bunu dile getirin.
· Olumsuz konuşarak motivasyon artırma yöntemi tarihe karışmıştır. Çocuğunuzu gayrete getirmek için olumlu tavır içinde olun.
· Çocuğunuza olumsuz söz söylemeniz gerekiyorsa, sözü olumlu ve ona güvenizi belirten bir cümleyle bitirin.
· Başarılı olanlar kendilerini sevenler, kendilerine güvenenler ve kendileriyle barışık olanlardır. Çocuğunuza bunları kazandırın.
· Çocuğunuza bulunduğu yaştan daha büyükmüş gibi davranınız, olgunlaşmasına yardımcı olursunuz.
· Sevmeyi ancak severek öğrenebiliriz.
· Sevmek ve sevilmek insanlara güneşi her açıdan aldıkları hissini verir.
· Evrensel ilaç

Ne yedek parçası var, ne pili
Ne peşinat gerekiyor, ne aylık taksit
Enflasyona karşı dayanıklı, vergiden muaf
Gerçekten dinlendirici
Çalınmaz, etrafı kirletmez
Herkese uyar, katıksızdır
Çok az enerji harcar
Ama çok iyi sonuçlar verir
Tansiyonunuzu düşürür, stresinizi azaltır
Mutluluğunuza mutluluk katar
Depresyona karşı savaşır, yüzünüzü güldürür
Öz-güveninizi artırır
Dolaşım sisteminizi çalıştırır
Yan etkileri yoltur
Sanırım en kusursuz ilaç odur:
Dostlarım reçetesini yazıyorum.... bu Kucaklamaktır!
(Şüphesiz karşılıklı olanı!)
Henry Matthew Ward

· Hayattaki en yüce mutluluk sevildiğimize inanmaktır. Victor Hugo

Unutmayın, hepimiz sendeleye sendeleye yürüyoruz. Bu yüzden olsa gerek elele yürümek hepimizi rahatlatıyor. Emily Kimbrough