fonradar

Günlük İşci Temini

Merhabalar. Çeşitli kuruluşlara (Örneğin:Oteller ) günlük işci gereksinimlerini sağlamak için bir şirket kurmak istiyorum.Kısacası ben işçiyi bulacağım şirketlere göndereceğim.Ancak bu konudaki yasal uygulamaları bilmiyorum.Bulduğum çalışanların kaydını ben kendi şirketim adına mı yapmalıyım yoksa çalıştığı yer mi yapmalı? Detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim.

Bunu yapabilmek için iş kur kanununa bakmanız gerekir. İşçi temini için şartları tamamlayıp özel izin almanız gerekmekte.

Merhabalar. Çeşitli kuruluşlara (Örneğin:Oteller ) günlük işci gereksinimlerini sağlamak için bir şirket kurmak istiyorum.Kısacası ben işçiyi bulacağım şirketlere göndereceğim.Ancak bu konudaki yasal uygulamaları bilmiyorum.Bulduğum çalışanların kaydını ben kendi şirketim adına mı yapmalıyım yoksa çalıştığı yer mi yapmalı? Detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim.

Bu yönde faaliyet gösteren temizlik şirketleri mevcuttur. Sürekli iş ilişkisi ile Firmanızda istihdam etmek kaydıyla bir sakıncası yok.

Sürekli iş ilişkisinden kasıtınız nedir ? İşçilerin benim sürekli çalışanım olarak değil de günlük gittikleri iş neticesinde sigorta girişlerini yapmam mümkün olmaz mı ?

Bu yönde faaliyet gösteren temizlik şirketleri mevcuttur. Sürekli iş ilişkisi ile Firmanızda istihdam etmek kaydıyla bir sakıncası yok.

Sürekli iş ilişkisinden kasıtınız nedir ? İşçilerin benim sürekli çalışanım olarak değil de günlük gittikleri iş neticesinde sigorta girişlerini yapmam mümkün olmaz mı ? Teşekkür ederim.