Günlük Müşteri Listesi.

Üyelik
27 Mar 2007
Mesajlar
4
Merhabalar, Otellerde konaklayan takımların masaj için ve malzemelerini bırakacakları iki ayrı oda tahsis ediliyor. Bu odalar için ayrıca ücret talep edilmiyor. Bu odaları günlük müşteri listesinde göstermek gerekiyor mu? Aslında bu odalarda konaklama olmuyor. Ancak emsal bedel üzerinden fatura düzenlememiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu sebeple Günlük müşteri listesine dahil edilmeli mi edilmemeli mi? Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.
 
Üyelik
4 Ocak 2006
Mesajlar
1,112
Ynt: Günlük Müşteri Listesi.

Sisteminizi bilmeden cevap vermek güç.

Ancak müşteri listesinden kasıt "polis defteri" diye de adlandırılan resmi defter ise, o deftere sadece kalanların bilgileri yazılacaktır. Boş odalarda kimse kalmadığına göre yazmaya gerek yoktur.

Ancak gelir tahakkuku ve faturaya giden yok isim veri tabanından geçiyorsa isim yazmanız gerekecektir.

Dediğim gibi sisteminizin nasıl ilediğini bilmek gerek.
 
M

MetinTacer

Ziyaretçi
Ynt: Günlük Müşteri Listesi.

Günlük müşteri listesinden kasdettiği Maliye Müşteri listesi olmalıdır.Maliye müşteri listenizde de bu odayı bedelsiz olarak ya da iskonto olarak gösterebilirsiniz sanırım.Zaten sporcu kafilesinin faturasınıda ya bir turizm acentasına yada spor klubünün kendisine tek bir ft.olarak keseceksiniz.Dolayısıyla Maliye müşteri listesine de Klubün veya acentanın ismini basıp ,iskonto olarak gösterebilirsinzi.
 

Benzer konular

Üst