turkcell

GVK Geçici 78. madde kapsamında liste

Üyelik
5 Şub 2009
Mesajlar
123
Konum
ankara
Arkadaşlar Muhtasar beyannamelerinde bu ay GVK geçici 78.madde kapsamında liste doldurulması zorunlu hale geldi. Bu nasıl doldurulacak,bizde 2010 yılı ve bu yılda ücretinin brüt tutarı 50.000 TL yi geçen personelimiz yok. Buna rağmen doldurmak mecburi,sebebini ve nasıl doldurulacağını izah edebilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.
 

bulent249

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Ara 2006
Mesajlar
3,883
Konum
ADANA
Ynt: GVK Geçici 78. madde kapsamında liste

bahsettiğiniz işlem 2010 yılında yapıldı.Ücretlilerde vergi matrahı 50.000 TL.yi aşan kısım için %35 vergi alınıyordu, kanunla bu tutar ücretlilerde 72.000 TL.ye yükseltildi. Aradaki farka ait vergi çalışanlara iade edildi. Yani 2011 le ilgisi yok.
 
Üyelik
5 Şub 2009
Mesajlar
123
Konum
ankara
Ynt: GVK Geçici 78. madde kapsamında liste

Ama üstad, çalışan arkadaşımız ebeyannameden bu ayki muhtasarı verirken, muhtasar beyanname programında açılan GVK geçici 78.md ile ilgili liste kısmını doldurmadan almadığını söyledi. O'mu bir yanlış yapıyor acaba?
 

bulent249

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Ara 2006
Mesajlar
3,883
Konum
ADANA
Ynt: GVK Geçici 78. madde kapsamında liste

bdp sisteminde yanlış muhtasar beyanname (muh78) tipi seçilmiştir. Tekrar kontrol ediniz.
 
Üst