fonradar

Hafta Tatili Kullandırmadan Fazla Çalıştırma

Arkadaşlar merhabalar , 4 işçiyi önceki hafta çalışmasının ardından hafta tatili kullandırmadan Ramazan Bayramı arefe ve bayram boyunca çalıştırmış bulunmaktayız.Bu işçilere fazla mesai ücretleri yatırılacak.Ancak ve ancak bu haftayıda göze aldığımızda işçiler aralıksız 12 gün mesai yapmış durumdalar yani hiç ht kullanmadılar.Bu işverene ne gibi sorunlar oluşturur.Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

sen paralarını ver yeterki ne sorunu dostum sen ödemede uyanıklık yapma adamların hakkını ver yeter

sen paralarını ver yeterki ne sorunu dostum sen ödemede uyanıklık yapma adamların hakkını ver yeter

Sağol cevap için dostum paralarını öylede böylede zaten vereceğiz de puantaj kayıtlarında sıkıntı yaratacak mı diye sordum soruyu yoksa parasal bi sıkıntı değil olay

Hafta tatili olmaksızın çalışmak zorunda bırakılma, uzun süredir devam eden sık tekrarlayan bir durum değilse, ücretlerin ödenmesi konusunda sıkıntı yoksa,
çalışanın bu durumdan kaynaklanan herhangi bir şikayeti olmazsa,
bahsettiğiniz hafta / bayram tatili çalışmaları bir sıkıntı yaratmayacaktır puantaj açısından.

Hafta tatili olmaksızın çalışmak zorunda bırakılma, uzun süredir devam eden sık tekrarlayan bir durum değilse, ücretlerin ödenmesi konusunda sıkıntı yoksa,
çalışanın bu durumdan kaynaklanan herhangi bir şikayeti olmazsa,
bahsettiğiniz hafta / bayram tatili çalışmaları bir sıkıntı yaratmayacaktır puantaj açısından.

yani asıl durum şudur ki kimsenin bir şikayeti yok kişilerin ihtiyaçları dolayısıyla bayramda çalıştırdık paralarıda yatacaktır ilk kez başımıza gelen bir durum bu ama genede gelecekte olası bir denetlemede puantaj kayıtlarımız istendiğinde cezai işlemle karşı karşıya kalırız diye korkmaktayım.

Arkadaşlar merhabalar , 4 işçiyi önceki hafta çalışmasının ardından hafta tatili kullandırmadan Ramazan Bayramı arefe ve bayram boyunca çalıştırmış bulunmaktayız.Bu işçilere fazla mesai ücretleri yatırılacak.Ancak ve ancak bu haftayıda göze aldığımızda işçiler aralıksız 12 gün mesai yapmış durumdalar yani hiç ht kullanmadılar.Bu işverene ne gibi sorunlar oluşturur.Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Puantajı düzenlerken h.tatili ile bayram tatilini ayrı ayrı gösteriniz,ancak her iki tatil günü (yani h.tatili ile bayram tatili)aynı güne rastlıyorsa,özel kanun kanun hükmü uygulanır yani 19.07 Pazar h.tatili ise bugünün ücretini (fazla çalışma şeklinde hesap yaparak)ödeyiniz,hafta tatili değil ise bayram çalışması olarak yani bir yevmiye daha ödeyiniz.
İş günlerinde günlük fazla çalışma yaptılar ise bu çalışmaların karşılığınıda f.çalışma hesabı yaparak ödeyiniz.