fonradar

Hafta Tatilinden sonraki ilk işgününde güne gün işe giriş bildirgesi verilmesi.

Pazartesi günü (yani aynı günde ve inşaat dosyası değil) işe giriş bildirgesi vermem gerekiyor.506 sayılı kanunun 9.maddesine göre versem ipc ile karşılaşırmıyım.Teşekkürler...

Ynt: Hafta Tatilinden sonraki ilk işgününde güne gün işe giriş bildirgesi verilmesi.

506 sayılı kanunun birçok maddesi 5510 sayılı kanunla yürürlükten kalkmıştır. 5510 sayılı kanuna göre ise işçi girişini 1 gün önceden bildirmeniz gerekli aksi halde 693,00 tl ceza var.

Ynt: Hafta Tatilinden sonraki ilk işgününde güne gün işe giriş bildirgesi verilmesi.

ben bu maddenin yürürlükten kaldırıldığına dair bir madde göremedim.ağustos ayında pazartesi günü yapılan işe girişim var. hiçbir ceza ile karşılaşmadım.

Fatih Bey öncelikle Teşekkür ederim.SSK ya emin olmak için sordum hafta tatilinden sonraki ilk iş günü yani pazartesi günü giriş yapılabilir.Herhangi bir İPC ile karşılaşılmıyor.Sistem otomatik ceza kesiyormuş fakat dilekçeyle düzeltebiliyoruz.

SMDEMİRYASİN ' Alıntı:
Fatih Bey öncelikle Teşekkür ederim.SSK ya emin olmak için sordum hafta tatilinden sonraki ilk iş günü yani pazartesi günü giriş yapılabilir.Herhangi bir İPC ile karşılaşılmıyor.Sistem otomatik ceza kesiyormuş fakat dilekçeyle düzeltebiliyoruz.

Bu konuyu bilmiyordum öğrenmiş oldum. Fakat kanunda araştırma yapmama rağmen bulamadım. Kanun metnini gönderebilir misiniz?

Bu konuyla ilgili dayanak yok mu?

506 sayılı kanunun 9.maddesi yürürlükten kalktı
evet 5510 sayılı kanunda da bu konu ile yasal dayanak bulamadım
bu konun dayanak ı nedir bende bilmiyorum

Böyle bir dayanak yok. Salı günü verilir. Dilekçe ile de düzeltemezsiniz.