Hangi Muhasebe Programını Seçmeli ?

Büro açmayı düşünüyorum ama hangi muhasebe programını seçmeliyim kararsız kaldım... Orka'yı kullanıyorum 3 yıldır. Ancak Luca ile başlamayı düşündüm. Birkaç kişiden de Zirve muhasebe programının iyi olduğunu duydum. Hem ekonomik hem de içerik olarak, sizler hangi programı tavsiye edersiniz?

Ynt: Hangi muhasebe programını seçmeli?

Luca derim bir kere özgürsün,Serbest muhasebeci mali müşavir ünvanında,Serbestlik fazlasıyla hakkını verebilirsin Luca ile,arkadaşım tophanede bütün gün nargilesini içerken işini yürütebiliyor ;)

ne alakası var arkadaşım mali müşavirlik sadece kayıt yapmak mı ?

mrc ' Alıntı:
ne alakası var arkadaşım mali müşavirlik sadece kayıt yapmak mı ?

Değil tabiki ama büroya bağımlığı azaltan bir program onu demek istedim vınlı bir interneti var,harici hard diske taramış gerekli evrakları cantasında duruyor. Bu arkadaş yeşilayın muhasebesini tutuyor,haftanın bir kaç günü şehir dışında,ben bazı arkadaşlarda büroya bağımlılık sendromundan kurtulamadığını görüyorum,teknoloji bizi bu bağımlılıktan kurtarıyor ;) yararlanmak lazım. ;)

Luca nın internet üzerinden çalışması dışında başka özellikleri yok gabila. Uzaktan bağlantı ile internetin olduğu her yerden ofisinizdeki bilgisayarınıza (hangi programı kullanırsanız kullanın) erişebilirsiniz.
Soruya gelirsek ben logo kullanıyorum ve memnunum. Ama sizin kullandığınız Orka programının da iyi olduğunu biliyorum.

Sayın evremm;

3 Yıldır ORKA yı kullanıyorsanız orkadan sonra luca kullanmaya kalkarsanız kahrolabilirsiniz..size 14 yıldır orka kullanmış ve şimdide LUCA kullanan biri olarak söylüyorum...Gerisini siz düşünün artık..

sayın muhozcan sen lucayı kötülemeye yemin mi ettin bari orka kullanıyorsun luca hakkında yorum yapma he sende luca kullanıp bu programı beceremiyorsan bırak seni lucaya bağlayan neden mi var ? ne zaman luca konusu açılsa hop diye atlıyorsun kusura bakma ama seninki bana ticari gibi geldi senin ki burda yardımcı olmak değil resmen luca yı alaşağı etmeye çalışmak.

sinanyucel ' Alıntı:
sayın muhozcan sen lucayı kötülemeye yemin mi ettin bari orka kullanıyorsun luca hakkında yorum yapma he sende luca kullanıp bu programı beceremiyorsan bırak seni lucaya bağlayan neden mi var ? ne zaman luca konusu açılsa hop diye atlıyorsun kusura bakma ama seninki bana ticari gibi geldi senin ki burda yardımcı olmak değil resmen luca yı alaşağı etmeye çalışmak.

muhozcan'ın 34 mesajının hepsi lucanın eksik yönlerini göstermeye yönelik. Luca 'nın hiç mi artı yönü yok ?
muhozcanın görüşüne göre;orka vazgeçilemeyen ve mükemmel bir muhasebe programı sizce de öyle mi?

stajyerzade ' Alıntı:
sinanyucel ' Alıntı:

muhozcan'ın 34 mesajının hepsi lucanın eksik yönlerini göstermeye yönelik. Luca 'nın hiç mi artı yönü yok ?
muhozcanın görüşüne göre;orka vazgeçilemeyen ve mükemmel bir muhasebe programı sizce de öyle mi?

Evet bence mükemmel bir program bir defa LUCA dan kaç kat üstün olduğunu yazamayacağım.

Hiçmi artısı yok dediniz artısını zaten yazdım..Okursanız yorumlarımı artısının ne olduğunuda bulursunuz..Bu artısından başka hiçbir artısı yok buna emin olun Benim anlamadığım Bana ticari diyenler acaba kendileri LUCA yı Tenkit edenlere her seferinde karşı çıkarak Ticari olmuyorlar mı..Ben Bi Çok programı incelemiş ve kullanmış birisi olarak buraya yorum yazıyorum...

Acaba siz ORKA yı hiç incelediniz mi? Gördünüz mü? Yada Kullandınız mı? Neler Yapıp Neler yapmadığını biliyormusunuz???

Eğer bilmiyorsanız Burada zaten Sağlıklı yorum yapamazsınız..

Diğer programları kullanan ve bilen Arkadaşların Hiç biri Burada LUCA için olumlu yorum yazmıyor zaten..

Sayın Yücel ve Stajyarzade;

Bakın Siz sanırım bazı şeylerin tam olarak farkında değilsiniz ve farkında olmak istemiyorsunuz...

Office ve AdobeRader programları olmadan siz LUCA dan hiçbir Şeyin Raporunu alamazsınız yazıcıya dökemezsiniz.....LUCA kullananlar office ve Adoberader programlarına bağımlıdırlar bu programlar olmazsa LUCA da olmaz bilmem anlatabiliyormuyum...

muhozcan ' Alıntı:

Bakın Siz sanırım bazı şeylerin tam olarak farkında değilsiniz ve farkında olmak istemiyorsunuz...

Office ve AdobeRader programları olmadan siz LUCA dan hiçbir Şeyin Raporunu alamazsınız yazıcıya dökemezsiniz.....LUCA kullananlar office ve Adoberader programlarına bağımlıdırlar bu programlar olmazsa LUCA da olmaz bilmem anlatabiliyormuyum...

bağımlı ol arkdaşım ne olacak ofice adobe ye paramı veriyoruz sanki sanki kötü bişeymiş gibi bahsetmişsin onlar olmaz başka program olur.. bende 4 yıldır luca kullanıyorum çok memnunum ama eksiklikleri olabilir her programda vardır..

ugur6666 ' Alıntı:
muhozcan ' Alıntı:

bağımlı ol arkdaşım ne olacak ofice adobe ye paramı veriyoruz sanki sanki kötü bişeymiş gibi bahsetmişsin onlar olmaz başka program olur.. bende 4 yıldır luca kullanıyorum çok memnunum ama eksiklikleri olabilir her programda vardır..

Ne diyeyim arkadaşım....Ama böyle şeyleri her yerde yazma adobeye değil ama Officeye para ödemek zorundasın...Bi gün bürona pat diye gelirlerse ve lisanssız yakalarlarsa... artık bir iki daireni satıp cezasını ancak ödersin...

sayın muhozcan kusura bakmayın ama hala soruma cevap alamadım sizi lucaya bağlayan bir neden mi var office programlar heryerde lısanslı olmak zorunda bunun aksını ıspat eden varmı yada başka özellikle sizin orkanızda orka alana officeyide yanındamı hediye ediyor ayrıca madem bu kadar orkacısınız neden luca hakkında yorum yapıyorsunuz arkadaşım sen lucayı beceremıyorsan bırak seni zorlamı tutuyorlar ellerınde nedense arkadasın dediği gibi siz ticari amaçları olanlar gibi hareket ediyorsunuz meslek mensubu olduğunuzu bile zannetmiyorum buraya 100 değil 1000 tanede luca hakkında konu açılsa hepsinede lucayı olumsuz olarak girersiniz nedense merak ettim ama diğer konulara pek girmiyorsunuz kusura bakmayın ama hiç kimsenin bir ticari program hakkında kötüleme hakkı yoktur herkesin görüşü kişisel olarak farklıdır biri beğenir biri beğenmez beğenmeyende programını değiştirir ama gelipte sizin gibi orka kullanıpta memnun olan birisi sürekli luca hakkında yorum yapmaz aksine ticari teamüllere göre hiçbir rakip birbirinin malı hakkında kötüleyici davranışta bulunamaz bunu bile bilmekten yoksun biri gibi davranmayın lütfen.

ayrıca lucada adoberader ve office programına göre olmasının sebebi internet vergi dairesine uyumlu olabilmesinden kaynaklanıyor bunun başkaca bir sebebide yok bundan fazlasını istiyorsan luca ürün geliştirme hizmetlerine bir telefon kadar yakınsın derdini anlatabilirsin.

uğur6666 arkadaşım bir programı kullanmak için başka bir programa bağlı olmak

(ister para ver ister verme) tabiki kötü bişeydir...

Orkanın ne Officeye nede adoberaader ihtiyacı yoktur......Onun içinde bedava da olsa yanında vermesine gerek yoktur...Ama siz 1399 TL verip officeyi almak zorundasınız

sinanyucel ' Alıntı:
ayrıca lucada adoberader ve office programına göre olmasının sebebi internet vergi dairesine uyumlu olabilmesinden kaynaklanıyor bunun başkaca bir sebebide yok bundan fazlasını istiyorsan luca ürün geliştirme hizmetlerine bir telefon kadar yakınsın derdini anlatabilirsin.

İnternet vergi dairesine uyumlu olduğu için beyannameleri LUCA da tek tuşla maliye bakanlığının sitesine GÖNDEREMİYOORRUUZZ Değil mi???

mrc ' Alıntı:
uğur6666 arkadaşım bir programı kullanmak için başka bir programa bağlı olmak

(ister para ver ister verme) tabiki kötü bişeydir...

adope olmasa beyanname çıktısını alamazsın ofice olmasa zaten program dışında normal işlerini yapamazsın normalde word exel kullanmayan biri varmı.. hepimiz bağlıyız zaten lucada bağlı olmuş daha iyi işte uyumlu çalışıoruz.. bence gereksiz tartışma olmuş

Sayın uğur6666;

Lütfen kendinizle başkalarını karıştırmayın..Adobe Konusunda haklısınız ama office konusunda kesinlikle size katılmıyorum...world ve excel i hiç kullanmayan arkadaşlarımız var..siz LUCA programından dolayı bağımlı olabilirsiniz ama bi çok arkadaş kullanmıyor...Word ve excel bir kenera bırakın ofislerinde Windowsu kullanmayan bi çok meslektaş arkadaşımız var...Kendi Evimdede Pardus u kullanıyorum bilgilerinize...