Harcırah Beyannamesi Muhtasarda Gösterilmesi Hk.

Üyelik
26 Ağu 2017
Mesajlar
48
Konum
edirne
Kooperatifimiz yönetim kurulu üyesi hakkı huzur ödemesi almaktadır. yönetim kurulu üyesinin yurtiçi ve yurtdışı gezisi için düzenlenen harcırah beyannamesini muhtasar beyannamesinde hakkı huzur bölümünde mi diğer ücretliler bölümünde mi gösterilecek?
 

ferhat

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
6,829
Konum
İSTANBUL
Sayın tankut

Harcırah beyannamesi diye bir şey yok. Harcırah alan kişi onu masraf belgeleri ile belgelendirir . Eğer fazlası varsa ve iadede yapamıyorsa iade tutarı kadar tutar ücret olarak bordroya yansıtılır.
 

nguroy

Tanınmış Üye
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
12,415
Konum
istanbul
Hakkı huzurlarını nerde gösteriyorsanız harcırahlarını da orda göstereceksiniz. Yalnız harcırahlarda devletin tanıdığı muafiyet oranları vardır. Onun üstündeki tutarlar vergilenir.
 
Üyelik
26 Ağu 2017
Mesajlar
48
Konum
edirne
cevaıbınız için teşekkürler. sonuçta damga vergisi kesintisi var. yurtiçi harcırahta gelir vergisi kesintisi var. muhtasarda diğer ücretliler kısmında gkv 94/1 madde yazıyor. kooperatif yönetim kurulu yada temsilcilerine ödenen bu tutarlar ödemeler kısmında diğer ücretliler olarak mı hakkı huzur olarak mı nitelendirilir. sonuçta diğer ücretliler kısmında hizmet erbabı diyor. ama bunlar temsilci ve yönetim kurulu maaşlı personle değil. dolayısıyla muhtasarda ödemeler kısmında diğer ücretlilere mi hakkı huzur a mı yazılır? fikrinizi beyan ederseniz sevinirim.
 
Üyelik
26 Ağu 2017
Mesajlar
48
Konum
edirne
çok tşkler aynen . zaten yurtdışı harcırahlardan muafiyetin altında kaldığı için sadece damga vergisi kesintisi yapıldı
 

Benzer konular

Üst