fonradar

Hastanede Yatan İşçinin Eksik Gün Bildirimi

odemirkol

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,
İşçilerimizden bir tanesi bağırsak kanseri sebebiyle ameliyat oldu ve Temmuz ayından beri hastanede yatarak tedavi görüyor.Temmuz ayına ait eksik gün bildiriminde 30 gün raporlu göstereceğim fakat hastanede yattığı için rapor vermiyorlarmış, nasıl bir yol izlemem uygun olur.Eksik gün bildirimine hastaneden onaylı bir dilekçe eklesem olur mu? yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler...

çalışan hastaneye yatırılırken "hastane yatış formu" doldurulmuş olmalı o formun fotokoğisi işinize yarayabilir.

Ölüm

Sn. nane teşekkür ediyorum.
Çalışanımız bugün vefat etti.İlk defa ölüm sebebiyle çıkış yapacağım. İzlemem gereken yasal prosüdür nedir acaba?Teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

öncelikle başınız sağolsun. çalışanın mirasçılarına hakediyorsa kıdem tazminatı ödemesi yapmalısınız.

Teşekkürler.
Şubat girişli olduğu için kıdem haketmiyor.İlk sigorta başlangıcı 2002 yılında ve şimdiye kadar 1314 gün prim ödemesi yapılmış, yani ne 5 yıl çalışma süresi ne de 1800 prim günü şartına uymuyor, ölüm aylığı bağlanabilmesi için yapılabilecek başka bişeyler var mıdır? İşçimiz bulgaristan göçmeni ve sonradan Türk vatandaşı oldu.Acaba askerlik borçlanması yada yurtdışındaki çalışmalarını toplatma gibi bir durumu olabilirmi? Yardımlarınız için teşekkürler...

askerlil borçlanması ve yurt dışı borçlanması yapabilir. ama yutr dışı borçlanmasında türk vatandaşı olduğu süreyi borçlanma yaptırabilirsiniz