fonradar

Hatalı Girilen İşe Giriş Bildirgesi

İyi günler iyi çalışmalar;

Emekli bir işçinin işe girişini 17.09.2012 tarihinde Sosyal Güvenlik Destekleme Primine tabi diye giriş yapmam gerekirken, Tüm Sigorta Kollarına Tabi diyerekten işe girişini yaptım.
2012/09.ayın da Bildirgesini yapmış bulunmaktayım. Söz konusu bu hatayı düzeltmek için nasıl bir yol izlemem gerekir.Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi Çalışmalar.

konuyu anlatır dilekçe ile girişi düzeltin tüm sig..koll. tabi olark verilen APHB iptal, SGDP li olarak ek verin

bu arada muhtemelen işçinin de emekli maaşı kesilmiştir. o da yazılı müracaatla maaşının tekrar bağlanmasını sağlasın aksi takdirde emekli maaşını alamaz

2 sene önce aynı bu şekilde bi yanlış yapmıştım Denizli deki ssk ya sormuştum dilekçe istememişlerdi benden sadece aylık prim ve hizmet bildirgesni 02 kodlu olarak verin dediler bende öyle yapmıştım.Bence ilk önce bağlı bulunduğunuz ssk il müdürlüğüne müracat etmenizde fayda var.

konuyu anlatır dilekçe ile girişi düzeltin tüm sig..koll. tabi olark verilen APHB iptal, SGDP li olarak ek verin

bu arada muhtemelen işçinin de emekli maaşı kesilmiştir. o da yazılı müracaatla maaşının tekrar bağlanmasını sağlasın aksi takdirde emekli maaşını alamaz
girişi dilekçe ile düzeltilmesini talep edin, tekrar iptal edip giriş yaparsanız ipc gündeme gelir.ancak geriye dönük bildirgeye iptal ve ek verebilir ve mahsuplaşma isteyebilirsiniz.

sistem otomatik ipc kesebilir, kesilen ipc ilgili memura söylenip kaldırılır.