fonradar

Hırsızlık Suçlaması

Herkese merhabalar.

Ben 3 senedir bir magazada satis danismani olarak calismaktayim. Gecenler de basima bir olay geldi musteri urununu kasaya okutmak ve odemek icin geliyor ama musteri iki kez kasaya geliyor benim dalginligims denk gelip urunu okutup parayi kasaya atiyorum daha sonra urunu okuttum sanip kasadaki belgeyi iptal ediyorum 60 tl lik bir urun daha sonra musteri geliyo urunu okutmadigim icin olay patlak veriyor kamera kayitlarin da benim belgeyi iptal ettigim ve parayi kasaya koydugum apacik ortada. Ayrica ben kasaya hergun para koyar aksama dogru alacagi olan varmi der kasadan parami alirim gunluk rutun yaptigim islerdir ama bu olayin ustunr denk geldigi icin hirsiz damgasi yemis bulunmaktayim magaza mudur tarafindan. Ayrica ben kasiyer de degilim part time calisiyorum her magazaya adim attigimda kasayi kasiyerden cok bana emanet ediyorlar. Evet ortada bir hata var o 60 tl nereye gitti diceksiniz inanin bilmiyorum hatta kasiyer arkadasim ogun kasada 30 tl fazla vardi dedi sabah 2 tl fazla var dedi ne benim 60 tl den eser var nede o 30 tl den . neyse magaza mudurumuz beni suclayinca butun magaza ayaklandi magaza mudurumuzun yaptigi hirsizlik lar varmis sayim da yaptigi kasa fazlalarini cebe atmasi gibi magaza mudurumuzu isten cikarttilar onla artik avukat ilgilrnecek dediler . ben ayni magazada 3 senedir varim suan ki duruma kdr hakkimda ufacik itham bile cikmamistir . bugun bana geldiler sana iki scenek sunuyoruz dendi. Ya istifa et yada biz cikarip mahkeme yoluna gideriz dendi sen sen ol istifa et siciline yansimasin dendi. Ben kabul etmedim butun magaza arkadaslarim arkamda hirsizlik yapmayacagimi. Merkeze bildirdiler. Bu durumda nasil davranmam daha mantikli olur.

Ayrica bazi kagitlar imzalamami istiyorlar isten cikarildigima dair onlari imzalamalimiyim

Son düzenleme:
Öncelikle gecmiş olsun kardeşim.
Çalışanlar Zaman Zaman bu tür durumlarla karşılaşabiliyoruz,Allah iftiradan korusun.
Mağaza işletimi ve kasa olayı nasıldır bilmiyorum ama ortada tarafınızdan ispatı gereken bir durum var yada istenildiği gibi ispat edemesenizde işverenin bunu yapmadığınıza inanması gerekir ki bu durum Nasıl sağlanır bilemiyorum,
Seçenekler belli,istifa yada işveren fesih yapsa da bu feshin haksız olduğu iddiasıyla dava açmak,kazanırmısınız? peşin hükümle şahsen evet yada hayır diyemeyeceğim.
Allah yardımcınız olsun...

Aynen seref bey cok karmasik bi durum yalniz su varki kasada islemi hatali yaptiktan sonra parayi cebe atmiyorum bi kenarada atmiyorum kasaya atiyorum. Tek kotu yani hergun kasadan rutin para almam bunlar o parayi aldigimi zannediyor. Sahitleri yok goruntulerden baska ama magaza da kasa sorumlusi olsun diger arkadaslar olsun benim lehime savunma verdiler . gururum ve onurum kirildi yoksa para kimin umrunda ben istifa secenegini kabul etmedim onlar mahkemr secenegini sundu