Hisse Devir Kararında yeni şirket ortağına yetki verme

PoSeiDoN

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar Merhaba,
Limited şirketin hisse devir kararında ayrılan ortağın müdürlük yetkisini kaldırıyorum,
Acaba ayrılan ortağın yerine şirkete dahil olan ortağa aynı kararın içerisinde temsil ve ilzam yetkisi verilebilir mi?
Yoksa şirketin yeni ortaklarının alacağı yeni bir temsil ilzam kararı mı almak gerekir?

Ne dersiniz?Tek sicil masrafıyla kurtulunur mu? :D

Ynt: Hisse Devir Kararında yeni şirket ortağına yetki verme

Selamlar.
Öyle yağma yok.Sicili kandıramazsınız :)

Hepsini tek kararda almanız sadece noter masrafı açısından karlı olur..Sicil için bişey değişmez.
Saygılar.

o zaman pamuk eller cebe durumu :) tek karar alacağız sicil de bize her iki işlem için ayrı ayrı harç kesecek.noterden kurtulalım bari,ne koparsak kar :)

Ben de böyle yapıyorum açıkcası.Tabi bazı kararlar var ki ayrı kararda tescil edilmesi daha uygun olur. mesela tadili gerektiren veya adres gibi değişiklerde ayrı bir karar alıyorum.Bizde ne koparırsak kardır diye düşünüyoruz :)

Tahsin Bey sicile ve notere verdiğim paraya acıdığım kadar hiçbirşeye acımıyorum.Benden çıkıp çıkmaması inanın hiç mühim değil.Ama gerçekten boşuna verilen para,resmen harç değil haraç!!!!
o nedenle kandırabildiğim kadar kandırayım :D

Maalesef size katılıyorum. AYrıca oda borcu varken belge alamama durumuna anlam verebilmiş değilim. Amiyane becerip tahsilat yapamayarak mükellefi böyle cezalandırmak ne kadar doğru. Ayrıca bir şube açılış harcı şirket kuruluş harcından fazla olabilir mi? Memurlar ayrı bir alem zaten..Hepsi kaf dağında geziyor :) Ağızlarından nerdeyse "lütfen" laf alacağız. Ama gelin görün ki muhtacım sana bir tanem :) yani yapacak bişey yok maalesef...

ben daha yeni yaptım böle hisse devrini. Hem hisse devri hem de müdür ataması aynı kararda.Kimse de bana yapma demedi.Notere de sicile de döküldük paraları.....