fonradar

Hisse Devir Tescil

URUM79

Fenomen Üye
Merhaba hisse devir sözleşme ve ortaklar karar tarihi 21.05.2015 dolayısı ile 15 günlük süre geçmiştir. Benim bildiğim sicil ortaklar kurul kararının tarihini baz almaktadır. Bu durumda düşüncem bu şekli ile tescile sunmak dönüş olur ise (ki dönüş olacağını tahmin ediyorum) tekrar karar alıp noterden tastik edip tekrar ibraz etmek. Ne dersiniz.?

Hisse devir sözleşmesinin tarihi önemli değil, ancak karar tarihinin 30 günü geçirmemesi gerekir diye biliyorum.

Şirket ltd. şirket bugün ticaret sicile evrakları ibraz ettim. Sn Zindan dediği gibi ise evraklar geri dönmez. Sonucunu paylaşırım.

Hisse devir sözleşmesinin tarihi önemli değil, ancak karar tarihinin 30 günü geçirmemesi gerekir diye biliyorum.
Yazıyı bulamadım ama şöyle hatırlıyorum 30 gün içerisinde tescil ve ilan edilmeyen hisse devirleri için hissesini devreden şahıs ticaret sicile başvurup işlemin yapılmasını sağlıyor ve sorumluluktan kurtuluyor.

Sayın Arkadaşlar,

Devir sözleşmesi değil ortakların devir kararı tarihi önemlidir. Karar tarihinden itibaren 30 günlük süre var.

Dediğiniz gibi karar tarihi itibari ile 30 günlük süre işledi sanırım. Tescil işlemim tamamlanmıştır. Bilginize.