Hisse devri sözleşmesinde harç!!

ltd hisse devri sözleşmesinde harç nasıl hesaplanıyor(örneğn sermaye 1.464.000 bunun 1.098.000 TL lik hissesinden %5 73.200 tl si devroluyor hesaplarken hangi rakam baz alıncak

Ynt: Hisse devri sözleşmesinde harç!!

Selamlar sayın erk_su.harçtan kastınız noter ücreti ise bunu notere sorarsanız daha hızlı ve net cevap alabilirsiniz.Sicil harcını soruyorsanız sicil harcı sabittir.Sermayeye göre değişmez.Odanın sitesindeki 2010 yılı harçlar listesinden de bunu görebilirsiniz.Saygılar.

Sermaye tutarının yğksek olması noterde yapılan hisse devri sözleşmesine yansıyor yüksek tutarla karşılaşıyoruz ama nasıl hesaplandığını bilmiyorum. Ticaret oda sicil harcı ise Tahsin bey in söylediği gibi sitede yazıyor

Ayrıca bişey daha ekliyim dün itibariyle şube açılışı yaptık. Odanın sitesindeki masraf 1.375,00 yazarken gerçekteki 874,00 tl tuttu. Nasıl oluyor anlamadım

fikirleriniz için teşekkür ederim
alınan ücret netleşti ben sizi aydınlatayım
1.464.000 +devir hissesi 73400 =binde 9,9 damga vergisi noter ücreti değerli kağıt vs derken 2350 TL
ticaret odası da 198 harç + gazete vs 300 TL aldı
hoşça kalın

Teşekkür ederiz de aydınlatılması gereken biz değil,sizdiniz :) .Siz de işi yapıp bitirmişsiniz zaten,o zaman sorun yok :)