Hisse devri

Üyelik
18 Tem 2005
Mesajlar
50
Şirket ortaklarından biri şuanda hapishanede.Hisselerini annesine devretmek istiyor. Hisseleri devretmek için nasıl bir prosedür uygulamamız gerekiyor?
Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla
 
Üyelik
26 Tem 2005
Mesajlar
258
sayın arzu yücel

noterden hisse devri sözleşmesi yapılıyor bunun için noter belli bir ücret karsılıgında tutuklu bulundugu yere gidebilir karar alıncak noterden onaylatılacak ticaret sicile basvurulup tescil edilecek hisse devri yapılacak kişi şirkete önceden ortak degilse yeni bir ortaksa bu kişinin nufus ikametgah ve imza beyannamesini sicil memurluguna vermeyi unutmayınız

saygılarımla

taner ozturk
 
Üyelik
17 Haz 2005
Mesajlar
240
Konum
istanbul
Mrb

Yakın bir noterle konuşun kendisi veya yetki verdiği çalışanı,
hissedarın yakını ile görüşme gününde gider hisse devir sözleşmesini imzalatır. Daha sonra alıcı imzalar. Buna "mahalde imza" denır.
Saygılar
 
Üyelik
18 Tem 2005
Mesajlar
50
Sayın Taner Öztürk,
Promlem aslında şu;hisse devir işlemlerinin normal yapılışını biliyorum. Ama bilgisine başvurduğum kişilerin bir kısmı vesayet altına alınarak hisse devri yapılacağını; bir kısmı ise noterin hapishaneye götürüleceğini söyledi.Ben hangisini yapmam gerektiğine karar veremedim.
 
Üyelik
26 Tem 2005
Mesajlar
258
sayın arzu yücel

sizin için ufak bir araştırma yaptım
noterimle görüştüm söyledigi hapiste olan kişi hüküm giydiyse yani nekadar yatacagı belliyse noter işlem yapmıyormuş ve sizin mahkemeye başvurup vasi tayin edilmesi için basvurmanız gerekiyormuş eger sahıs tutuklu konumda ise sahıs bayrampaşa cezaevinde yatıyorsa bayrampaşada bulunan eyüp 3.noterinden memur almanız gerekiyormuş

saygılarımla
taner ozturk
 
Üyelik
18 Tem 2005
Mesajlar
50
Taner Bey,
Size zahmet verdim.Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Gökmen bey,
Size de teşekkür ederim.
 
Üst