fonradar

Hisse Devrinin SGK'ya Bildirimi

Merhaba;
3 ortağı olan LTD firmasının 1 ortağı hissesini diğer ortağa devrederek şirketten ayrıldı.Bu değişiklik SGK'ya kaç gün içinde bildirilmeli,geç bildirmenin cezası ne kadardır?

Bildirimin herhangi bir süresi veya cezası yok.Fakat tabiki en kısa sürede bildirilmeye çalışılmalı ve kayıtların güncelliği sağlanmalıdır.

Bende ufak bir hatırlatma yapayım. Sgk bildirimi artık Sgk'ya elden yapılmıyor. İşyeri bildirgesi menüsünden yapılıyor. Ayrıca gerçek faydalanıcı formunu vermeyi unutmayınız.

Merhaba;
3 ortağı olan LTD firmasının 1 ortağı hissesini diğer ortağa devrederek şirketten ayrıldı.Bu değişiklik SGK'ya kaç gün içinde bildirilmeli,geç bildirmenin cezası ne kadardır?
Limited şirket, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin komandite ortaklarının sigortalılıkları hisse devrine ilişkin alınan ortaklar kurulu kararı ile hissenin devrine ilişkin tanzim edilen noter devir sözleşmesinin ve devrin pay defterine işlendiği sayfanın birer suretlerinin birlikte ibraz edilmesi veya hisse devri ticaret sicil memurluğuna tescil edilmiş ise ticaret sicil gazetesinde ilan edildiği nüshasının ibraz edilmesi kaydıyla ortaklar kurulu karar tarihi itibarıyla sona erer ve bu tarih, sigortalılar ve şirket yetkililerince 10 gün içinde SGK’ya bildirilmesi, gerekmektedir. Anonim şirketin yönetim kuruluna seçilen ortaklar ve/veya limited şirket ortakları için 15 gün içinde kağıt formatlı işe giriş bildirgesinin verilmemesi veya anonim şirket yönetim kurulundan ayrılan ortaklar ile hissesinin tamamını bir başkasına devreden limited şirket ortakları için 10 gün içinde kağıt formatlı işten çıkış bildirgesinin verilmemesi halinde, verilmesi gerekli olan her bir bildirge için şirket tüzel kişiliğine bir asgari ücret tutarında idari para cezası uygulanmaktadır.

Bende ufak bir hatırlatma yapayım. Sgk bildirimi artık Sgk'ya elden yapılmıyor. İşyeri bildirgesi menüsünden yapılıyor. Ayrıca gerçek faydalanıcı formunu vermeyi unutmayınız.
Merhaba, işyeri bildirgesi kısmında değişiklik-yeni değişiklik yapıyorum ama güncellemiyor ve belge yükleyebileceğim bir sekmde de çıkmıyor yanlış yerden mi yapıyorum?