Home office çalışma talebi kıdem tazminatı doğurur mu?

spiderden

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar bir çalışanımıza o bölgedeki firmamızı kapatacağımızı ve kendisinin satışa evinden devam edip müşterilerimize firmamızın arabası ile gidip siparişleri almasını vs. söyledik.
arkadaş kabul etmedi.
bu durumda kıdem tazminatı hakkı doğar mı?
iş kanununda benzer bir açıklama yok, arkadaş kıdemimi verin diyor, biz de gel bizle devam et biz seni işten çıkartmıyoruz sadece binayı kapatacağız sen zaten dışarda müşterileri geziyordun gene gez, çalışma düzeninde herhangi bir değişim olmayacak diyoruz.
ne yapacağımızı şaşırdık :)
iyi çalışmalar

Ynt: Home office çalışma talebi kıdem tazminatı doğurur mu?

Aslında ilk bakışta.. esaslı bir değişiklik yok gibi geliyor insana.. çünkü aylarca ofise uğramadan sadece müşterileri dolaşan.. internet üzerinden rapor veren bir sürü satışçı biliyorum..

...

İşyerinin direk kapanışı.. personele kıdem hakkı doğurur..ayrıca.. bunu belirli bir süre önce bildirmezseniz.. ihbar hakkı da kazandırır..

Ama bence siz burada personelle frekans sorunu yaşamışsınız.:)

İşyeri kapanıyor.. siz onun SGK'sını.. atıyorum "y" firmasından.. bünyenizde bulunan "x" firmasına.. " tüm hakları saklı kalmak şartıyla" naklini yapacaksınız..Bu olağan şeyler..çok yokuşa sürmeye gerek yok..

Personelin yüzüne paaat diye kapatıyoruz derseniz.. doğal olarak korkar..ve tazminatını talep eder..:)

cevabınız için teşekkür ederim.aslında farklı firmadan yapmayacağız sigortasını gene aynı firmadan devam edecek, başka ildeki şubemizi kapatıyoruz sadece.istanbul merkezdeki dosyadan ssk sına devam edecek, ancak bi sıkıntı oluyor, eskiden diğer ilin müdürü iken şimdi kapı kapı dolaşan satış personeline dönecek, statüsü düşüyor, sanırım kıdem hakkı da doğuyor.
cevabınız için teşekkür ederim.
forwhom ' Alıntı:
Aslında ilk bakışta.. esaslı bir değişiklik yok gibi geliyor insana.. çünkü aylarca ofise uğramadan sadece müşterileri dolaşan.. internet üzerinden rapor veren bir sürü satışçı biliyorum..

İşyerinin direk kapanışı.. personele kıdem hakkı doğurur..ayrıca.. bunu belirli bir süre önce bildirmezseniz.. ihbar hakkı da kazandırır..

Ama bence siz burada personelle frekans sorunu yaşamışsınız.:)

İşyeri kapanıyor.. siz onun SGK'sını.. atıyorum "y" firmasından.. bünyenizde bulunan "x" firmasına.. " tüm hakları saklı kalmak şartıyla" naklini yapacaksınız..Bu olağan şeyler..çok yokuşa sürmeye gerek yok..

Personelin yüzüne paaat diye kapatıyoruz derseniz.. doğal olarak korkar..ve tazminatını talep eder..:)

Hem il değişikliği.. hem statü.. eh doğal olarak bu maaşa da yansır..

Kesinlikle doğuyor..düşünmenize hacet yok:)

İyi günler..