Home/Ofis' den ürün satışı yapmak istiyorum.?

İyi çalışmalar benim bir sorum olucaktı,4/3ü annemin 4/1i babamın olan bir evde home ofis olarak çalışmak istiyorum kendi odamda sadece internet üzerinden ürün satışı yapmak istiyorum maliye açısından uygunmudur artıları eksileri nelerdir masraf ve şartlarını öğrenebilirmiyim birçok forumda bu soruyu soranlara tanık oldum umarım ilgilenip cevap verirsiniz bu konuda klavuz şeklinde herkese yardımcı olur

Ynt: Home/Ofis' den ürün satışı yapmak istiyorum.?

Maliye iş yeri açılşı yapmak için mutlaka bir kira kontratı ister. Bir odayı kiralayabilirsiniz. Ancak anne ve babanız emsal kira bedeli üzerinden vergi verir.

Ynt: Home/Ofis' den ürün satışı yapmak istiyorum.?

Eskiden anneden babadan veya daire akrabalardan kimin adına ise alınacak bir muvafakatname ile kontrata gerek olmuyordu.Fakat son yıllarda kontratta istiyorlar.Her ne kadar emsal bedel denilsede düşük tutarlı bir kontratıda kabul edebiliyorlar.(Buna daire karar veriyor) Tutar dediğim de 100-200 lira..
Ayrıca sizde şöyle bir durumda olabilir.Sİte üzerinden satışını yapacağınız mallar tarafınızdan daha önce alınmış ise yani mal bilfiil sizin malınız ise bunları depolayacak bir yere ihtiyacınız olabilir. Satacağınız mallar yer kaplayacak büyüklükte ise ve bu malları evinizde muhafaza etmek depolamak zorluğunuz varsa depo tarzında bir yeride tutmak zorunda olabilirsiniz. Veya mallar size ait değildir siz satış konusunda aracılık tarzında faaliyet gösterecekseniz zaten bu işten komisyon tarzında bir geliriniz olacak.O zaman 2.bir yere ihtiyacınız olmayabilir.
Birde satışını yaptığınız kişilere fatura da düzenleyeceksiniz.tahsilatlarınız her halde banka kanalı ile olacaktır.pos kullanacak mısınız bilmem.
Sonuçta bu işler için zaten meslek mensubuna gideceksiniz.Gerekli izahat ve ayrıntıları onlar size yapacaklardır.Saygılar.