Huzur Hakları Hk

Hayır bankadan ödenme zorunluğu 10 kişiden falza çalışanlar için. Bankadan ödenebilir ancak zorunlu değildir.

Selamlar
10 sayısının belirlenmesi için huzur hakkı alan kişilerde bu sayıya dahil edilmelidir.
Bankadan ödeme zorunluluğu olmamasına rağmen tevsik sınıırını (8000 TL) aşan ödemelerde banka veya diğer aracı kurumlar tarafından yapılmalıdır.
Saygılar

sevgili abicim hayırlı geceler,
10 saysısının berlirlenmesinde dahil edilme kısmına vede tevsik kısmına katılmıyorum...yani ikisinide ..:)
gerekçem; 10 sayısında çalışanlar baz alınıyor,oysa ki huzur hakkı çalışana değil ..iş kanuna tabi değil..
tevsik sınırına gelince tebliğde ödeme ve tahsilat lar diyor, ancak bunda işçi maaş ödemelerini de kast ettiğini düşünmüyorum...( tabi bankadan ödense en iyisi ancak zorunlu olmadığını düşünüyorum..)

saygılarımla,

bankadan maaş ödeme ve muhtasar beyanname döneminin belirlenmesinde, huzur hakkı alanların sayıya katılmaması gerektiğini düşünüyorum...

Stopajda zaten 14 kodu ile huzur haklarını, ssk lı sayısından ayırdılar. Bu kargaşa da ortadan kalktı haliyle arkadaşlar.

Çok teşekkürler
Huzur hakkında agi verelim mi? O zaman genel kurulda alınan karardan fazla para vermiş oluyoruz ?

Çok teşekkürler
Huzur hakkında agi verelim mi? O zaman genel kurulda alınan karardan fazla para vermiş oluyoruz ?

Genel kurulda sadece ücret belirlenir. AGİ firmanın ödediği bir ücret değil. Kişinin gelir vergisininden bir parçadır. Dolayısıyla verilecek, eğer başka yerden almıyorsa.