fonradar

İbra Ve Fesih İhtarnamesi

Değerli ilgililer,
4 yıldır bir iş yerinde çalışıyorum. Merkez tarafından bu gün tarafıma iş mailime bir mail atılarak iş sözleşmemin İş kanununun 18. maddesine istinaden 31.12.2015 tarihi itibarı ile fesh edildiği belirtilerek ekinde 6 adet evrak gönderildi ve imzalayarak İK birimine göndermem istenildi. Evrakları incelediğimde Belgelerin bana bu gün atılmasına rağmen fesih ihbarında tebellüğ tarihinin 12.10.2015 tarihi yazıldığını gördüm. Ayrıca hazırlanan ibranemede tarihin 31.01.2016 olduğunu gördüm. Kıdem tazminatımın hesaplandığı fakat ihbar tazminatımın hesaplanmadığını gördüm. İş veren 5.000 TL civarında olan ihbar tazminatımı ödememek için böyle sahtekarlık yapıyor. Çalışmaya devam ettiğim halde ibraname imzalatıyorlar fakat tarihi 31.01.2016,
Sorum şu;
1-Ben bu belgeleri imzalayıp göndersem daha sonra dava açma hakkımı kaybetmiş olur muyum.?
2-Bu gün tarafıma atılan mail çıktısını alsam mahkemede delil olarak kullanabilir miyim.?
3-Bu konuda ne yapmamı tavsiye edersiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

Sizin de belirttiğiniz üzere,
12.10.2015 tarihinde size bildirimin yapılmış olduğunu gösteren fesih ihbarını imzalayıp İK bölümüne teslim ederseniz, o tarihte bildirimin yapılmış olduğunu kabul etmiş olursunuz ve sonrasında da ihbar tazminatı ile ilgili bir hak iddia edemezsiniz.

Kıdem tazminatını alabilmek için imzalayıp göndersem kıdem tazminatı yattıktan sonra Merkez tarafından atılan mail ve şahit ile dava açsam dava reddedilir mi? Bu paraya ihtiyacım var ve evraklar imzalanıp gönderilmeden hesaba kıdem tazminatının yatmayacağını söylüyorlar. Veya çalışma müdürlüğüne gidip evrakları göstersem ileride dava hakkında yardımı olur mu?

12/10/2015 tarihi olan belgeyi imzalar ve teslim ederseniz ihbar tazminatı hakkınızı kaybedersiniz. İki seçeneğiniz var; çıktı alıp o tarihin üzerini tek çizgi ile okunabilecek şekilde çizip size yolladıkları tarihi üzerindeki boş yere yazarak imza edip vermek veya merkezinizi arayıp ya ihbar tazminatı ödeyin yada bana tebliğ ettiğiniz tarih olarak düzeltin demek.