İç denetim uzmanlığı sertifika programı bahçeşehir üniversitesi 9 Nisan

Bahçeşehir Üniversitesi (BÜSEM), Key Akademi ve Altran Control Solutions tarafından ortaklaşa oluşturulan "İç Denetim Uzmanlığı Sertfika Programı" 9 Nisan 2011 tarihinde İstanbul'da başlıyor. Program kapsamındaki eğitimler, her biri CIA sertifikası sahibi, mesleğinde yetkin ve tecrübeli eğitimenler tarafından veriliyor. Buna ek olarak program süresince, farklı sektörlerden iç denetçiler programa konuşmacı olarak katılıyor ve mesleki tecrübelerini paylaşıyor. Sertifika programının en önemli özelliği teorinin yanı sıra pratiği de içermesi. Program kapsamındaki tüm eğitimler, dünyadan ve Türkiye'den gerçek örnekler, vaka ve grup çalışmaları ile zenginleştirilmiş. Program bu hali ile standart eğitim programlarından farklılaşıyor.

5 hafta ve 60 saat (cumartesi/pazar) olarak yapılandırılmış olan program, Türkiye'de bu kapsamda oluşturulan ilk sertifika programı olma iddiasını taşıyor. Program sonrası katılımcılara Bahçeşehir Üniversitesi onaylı resmi eğitim sertifikası verilecek olup, katılımcılara iç denetim yetkinliği kazandırmanın yanı sıra kariyerlerinde yeni imkanlar sağlamak hedefleniyor.

Ynt: İç denetim uzmanlığı sertifika programı bahçeşehir üniversitesi 9 Nisan

mesleğimiz açısından şu sorunun cevaplandırılması gerekir?iç denetim hizmeti dış kaynak kullanımı(outsourcing) şeklinde olabilir mi?smmm'ler firmalara bu hizmeti verbilir mi?adı üstünde iç denetim diye itiraz edenlere şu şekilde sorabiliriz iyi de firma muhasebe hizmetini,bordrolama hizmetini ve diğer tüm hizmetlerini(satınalma,satış vb) dış kaynak kullanımı ile yapan bir internet şirketi diyelim bu durumda iç denetimi dışarıya yaptıramaz mı?yaptırır ise bunun adı bağımsız dış denetim mi olur? ??? ::) ;D

sertifika ücreti sadece 2.000 TL:)

hamdilevent ' Alıntı:
mesleğimiz açısından şu sorunun cevaplandırılması gerekir?iç denetim hizmeti dış kaynak kullanımı(outsourcing) şeklinde olabilir mi?smmm'ler firmalara bu hizmeti verbilir mi?adı üstünde iç denetim diye itiraz edenlere şu şekilde sorabiliriz iyi de firma muhasebe hizmetini,bordrolama hizmetini ve diğer tüm hizmetlerini(satınalma,satış vb) dış kaynak kullanımı ile yapan bir internet şirketi diyelim bu durumda iç denetimi dışarıya yaptıramaz mı?yaptırır ise bunun adı bağımsız dış denetim mi olur? ??? ::) ;D

Merhaba Değerli Meslektaşlar Hamdi Levent Arkadaş
15 yıldan fazla bağımsız denetimle kapasitem dahilinde uğraşıyorum SPK EPDK Vakıflar çeşitli özel ve kamu sayılabilecek kurumların denetiminde yer aldım Hiç bir dönemde olmayan kafa karışıklığı iç ve dış denetimin karıştırıldığı, denetimde otoritenin hangi sahada kimin olduğu, yetki karmaşası rotasyon belirsizliği ve belirsizliklerin zirveye çıktığı bir dönem görmedim
Saygılarımla