zirve

ideefixe.com, hepsiburada.com Benzeri Faaliyette Bulunabilme

Üyelik
3 Haz 2006
Mesajlar
37
Öncelikle herkese iyi çalışmalar diliyorum.

ideefixe.com, hepsiburada.com gibi, yalnız başlangıçta çok daha küçük çaplı olarak, piyasada satılan bazı ürünleri, üstüne biraz daha kar ekleyerek internet üzerinden satmak istiyorum.
örneğin tahtakale civarlarında bulabildiğimiz ilginç, ucuz hediyelik ürünler vs..

Hali hazırda ........ bilgisayar yazılım ve internet hiz.san. ve tic. ltd. şti. ünvanına sahip ltd. şirket kurucusu ve ortağıyım.

Merak ettiğim bazı konularda bilgilendirebilirseniz memnun olurum.

Şirket kurulurken ana sözleşmesinde böyle bir hizmet tanımı yazılmadı. Ana sözleşmeye ve şirket faaliyetlerine böyle bir ekleme yapıldığı takdirde, dükkan sahibi olmadan da yukarıda bahsettiğim faaliyetleri ofisim üzerinden yürütebilirmiyim? (internetten sipariş gelecek, ürünü ilgili yerden tedarik edeceğim, paketlemesini yapıp alıcıya kargoyla yollayacağım). Yazar kasa almam gerekiyormu yoksa fatura kesilmesi yeterli olurmu?

Ana sözleşmemize ilgili eklenti yapıldığı takdirde her türlü ürünü alıp üzerine kar ekleyerek satabilecekmiyim? Örneğin bilgisayar parçası, spor ayakkabıları, kolye,bilezik vs...?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
 
Üyelik
25 Ağu 2005
Mesajlar
21
ana sözleşmeye gerekli ekleri yapacaksın ama,nereye kadar yapacaksın..
önemli olan ana sözleşmeye onlarca konu eklemek ve bunların imalatını yapmayacağınızı beyan ederek firma ismini x İÇ VE DIŞ TİCARET LTD.ŞTİ. olarak tescil ettirmek olmalı .yoksa tüm sözleşme içine dahil olan konuları ünvanda göstermek zorunda kalırsın.
parekende satışlarda yazarkasa gereklidir.
sağlıcakla kal..
 
I

ilhanbas

Ziyaretçi
Ynt: ideefixe.com, hepsiburada.com Benzeri Faaliyette Bulunabilme

Merak ettiğim konulardan birisiydi çok fazlasıyla bana da dolaylı olarak yardımcı oldunuz teşekkür ederim.
 

Benzer konular

Üst