fonradar

İflasda fatura?

aday

Katkı Sunan Üye
bayimizden alacağımız var ama bize garanti kapsamında iadeler yapacak ve fatura kesmesi lazım ki bize olan borcu kapansın şimdi diyorlarki garanti iadelerinizi yollayacağız ama iflas ettik faturamız kalmadı bitti size fatura kesemeyiz isterseniz başka bir firmadan keselim peki şimdi bizim ne yapmamız lazım başka firmayla sözleşemiz alış verişimiz yok bu bakiyeyi azaltmak için faturayı girmemiz lazım ne yapmak lazım bu durumdavüstelik iflas da etse daha beyanname verdiği için varlığı devam etmiyor mu yoksa faturalara el mi konuluyor kesemezlermi fatura bu durumda çözüm nedir?

Ynt: İflasda fatura?

Alın faturayı olsun bitsin. Başka türlü nasıl halledeceksiniz. İş uzar çözümsüz olur.

Alın faturayı olsun bitsin. Başka türlü nasıl halledeceksiniz. İş uzar çözümsüz olur.

İlahi NGuroy üstat.:D :D :D :D Diyelimki faturayı aldı.Bu faturayı piyasada %2 bilemedin %3 komisyonla satılıyor.Ondan sonra Ba koydu yakalandı.Ne olacak ? Sorumlu Kim olacak ? Yarın Formdaşımız Aday Size Sayın Nguroy siz dediniz bende size inanıp yaptım derse sorumluluk alacakmısınız ?

Sayın Aday

Kesinlikle böyle birşey yapmayın.İşte size doğru yol.Kesinlikle bunların elinde faturaları vardır. Yok mu diyorlar Tek cilt (50 Adet) noterler tasdikliyor.(Eskiden tek yaprakda tasdikliyorlardı şimdi yapmıyorlar.) Tasdikletsinler size öyle göndersinler.Yine mi yapmıyorlar.Durumu Bağlı olduğunuz vergi dairesine bir dilekçe ile bildirin.(İleride stok incelemesi olursa sıkıntı yaşamamak için).Tabi bu bildirimi yapacağınızı onlarada söyleyin.Öyle biz iflas ettik veya tasfiye olduk deyince olmuyor.Ayrıcada iflasda veya tasfiyede süreç böyle işlemiyor

Canım ben de gidin gözü kapalı sormadan soruşturmadan fatura alın mı dedim. Tanıdık bildik , aynı sektörde olan, muteber bir firmadan alabilirsiniz.

firma faturaları maliyeye teslim etmiş sonrada topuklamış ortalıkta hiç kimse yok iflas kararı almışlar şahıs firması zaten ve aynı firma adında fakat başka isimde bir çalışanı sıfırdan kendisi işi yapmaya karar vermiş garantiler le ilgili faturayı yeni firma kesse olur mu?

Bence olur da hesabı nasıl kapatacaksınız. Eski firma alacaklı yeni firma borçlu kalacak. 8000 tevsik sınırını geçmiyorsa elden tahsilatla kapatabilirsiniz. Yoksa bölmek lazım.

nguroy ' Alıntı:
Canım ben de gidin gözü kapalı sormadan soruşturmadan fatura alın mı dedim. Tanıdık bildik , aynı sektörde olan, muteber bir firmadan alabilirsiniz.

Buda olmaz sayın Nguroy neyse polemik konusu yapmıyayım. Bu söylediğiniz Muhteviyatı itibariyle yanıltıcı belge kapsamına girer.

Gelelim doğru yola Sayın Adayın yazdığından yola çıkararak'' firma faturaları maliyeye teslim etmiş sonrada topuklamış ortalıkta hiç kimse yok iflas kararı almışlar ''

Malları Gider Pusulası ile kayıtlara al.Gider Pusulasına (şahıs firması olduğu için ) T.C veya Vergi nosunu yaz

_______________________________/______________________________
153-Tic.Mallar

679
360-Sor.Sıf.Öd.Kdv
_________________________________/_____________________________________
bu şekilde kayıtlara aldıktan sonra KDV'yi beyan et.(2 nolu KDV)