fonradar

İhaleli İşlerde Dosya Açtırma

sahin12

Katkı Sunan Üye
Hepinize kolay gelsin arkadaşlar,sorum şu:Milli Eğitim Müdürlüğünden ihale ile alınan taşıma işinde her sene yeniden ssk dosyası açtırmak ve çalışan dosyası hazırlamak mecburimidir?Biz geçen seneki sicil no üzrinden ssk bildirimlerini yaptık.ne dersiniz?

Hepinize kolay gelsin arkadaşlar,sorum şu:Milli Eğitim Müdürlüğünden ihale ile alınan taşıma işinde her sene yeniden ssk dosyası açtırmak ve çalışan dosyası hazırlamak mecburimidir?Biz geçen seneki sicil no üzrinden ssk bildirimlerini yaptık.ne dersiniz?

Sizin sözleşmeniz nedir bilmiyorum ama bildiğim yüklenici sözleşmelerinde her yeni ihalede yeni ssk no su ve yeni işyerine işçi girişleri demektir. Ama alt işveren sözleşmelerinde süre uzatımıyla eski işyeri nosunda devam edilebiliyor diye biliyorum.

Sözleşme milli eğtim müdürlüğü ile eğitim öğretim sezonuna göre yapılyor yani okulun açılış ve kapanışına göre. Ancak yeni işçi girişini eylül de yaptım ve internet ortamında herhangi bir sorun çıkmadı.Şimdi yeni bir dosya açtıracak olsam 1 aylık süre geçmiş oluyor hem işyeri bildirgesi hemde işe giriş için,şu an bu bildirgeleri versem ceza yememiz sözkonusu herhalde!

Sorun şuymuş arkadaşlar,işyeri açılışı yapılırken geçici işyeri olarak tescil edilmiş.Yeni ihaleyle beraber tekrardan işyeri bildirgesi verilmesi gerekiyormuş bu yüzden