fonradar

İhbar Süresi İçinde 1 Yılı Dolduruyorum.Tazminat Ve Yıllık İzin Kazanır mıyım ?

Merhaba arkadaşlar, insanların dertlerine biraz da olsa açıklık getirebilen böyle bir forum oluşumunda yer aldığınız için sizlere teşekkür ederim.
Soruma gelecek olursak.

Çalışmakta olduğum firma İstanbul ve Bursa da faaliyet göstermekte. Bursa da 11 kişi, istanbulda da tahminen 30 civarı çalışanı var. Şuan Bursa'yı tamamen kapatma kararı aldılar. Sigortalar istanbuldan yatmakta idi, yani Bursa sicili yok şirketin.

SGK kaydı ile 21 Ocak 2013 tarihinde işe başladım.
03 Ocak 2014 de Bursa'da çalışan herkesin belirsiz süreli sözleşmesi fesh edildiği bildirildi.
4 haftalık ihbar süremiz çalıştırılarak kullanılacağı iletildi.
03 Şubat tarihi son çalışma günüm olacak.

Soru 1): 21 Ocak 2014 de yıllık izin hakkı kazanır mıyım?
Soru 2): 21 Ocak 2014 de tarihinde 1 yılım dolacağı için 3 Şubat 2014 çıkışında tazminat hakkı kazanır mıyım?
Soru 3): İstanbul sicil kaydı ile çalışmakta olan 11 kişilik Bursa çalışanlarının tamamen işlerine son verilmesinden dolayı herhangi ekstra bir tazminat vb. ödemeleri gerekir mi?
soru 4) 3 gün yıllık izin kullandım. Bunun parasını firmaya ödeyecek miyim?
soru 5) net ücret ile çalıştığım için, her ay ödenen brüt farklı. Ödeme yapılacak bir durum oluşuyorsa, sabit olan net ücretim mi yoksa, değişken olan brüt ücretim mi baz alınacak. Brüt ücret baz alınacak ise, hangi aya ait olan brüt ücretten ödeme yapacaklar?
Soru 6) 4 hafta için hergün 2'şer saat iş arama hakkına sahip miyiz?
soru 7) Aklıma gelmeyen ama ekstra bir ödeme almayı hak etmemizi gerektiren durum daha var ise açıklama yaparsanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar, insanların dertlerine biraz da olsa açıklık getirebilen böyle bir forum oluşumunda yer aldığınız için sizlere teşekkür ederim.
Soruma gelecek olursak.

Çalışmakta olduğum firma İstanbul ve Bursa da faaliyet göstermekte. Bursa da 11 kişi, istanbulda da tahminen 30 civarı çalışanı var. Şuan Bursa'yı tamamen kapatma kararı aldılar. Sigortalar istanbuldan yatmakta idi, yani Bursa sicili yok şirketin. (Mutlak şirketin Bursa ilinde sgk dosyası mevcuttur.)

SGK kaydı ile 21 Ocak 2013 tarihinde işe başladım.
03 Ocak 2014 de Bursa'da çalışan herkesin belirsiz süreli sözleşmesi fesh edildiği bildirildi.
4 haftalık ihbar süremiz çalıştırılarak kullanılacağı iletildi.
03 Şubat tarihi son çalışma günüm olacak.

Soru 1): 21 Ocak 2014 de yıllık izin hakkı kazanır mıyım? (Yıllık izne hak kazanacaksınız )
Soru 2): 21 Ocak 2014 de tarihinde 1 yılım dolacağı için 3 Şubat 2014 çıkışında tazminat hakkı kazanır mıyım? (Kıdem tazminatına hak kazanacaksınız)
Soru 3): İstanbul sicil kaydı ile çalışmakta olan 11 kişilik Bursa çalışanlarının tamamen işlerine son verilmesinden dolayı herhangi ekstra bir tazminat vb. ödemeleri gerekir mi? (Yasal haklarınız İzin ücreti, İhbar ve Kıdem. İhbar için tebliğatta bulunmuşlar bu hakkınız olmayacak)
soru 4) 3 gün yıllık izin kullandım. Bunun parasını firmaya ödeyecek miyim? (İzne hak kazanacağınız için bir ödeme de bulunmayacaksınız, yıllık izninizde düşerler.)
soru 5) net ücret ile çalıştığım için, her ay ödenen brüt farklı. Ödeme yapılacak bir durum oluşuyorsa, sabit olan net ücretim mi yoksa, değişken olan brüt ücretim mi baz alınacak. Brüt ücret baz alınacak ise, hangi aya ait olan brüt ücretten ödeme yapacaklar? (Son aya ait eğer tam ise brüt ücretiniz üzerinde ödeme yapılacak)
Soru 6) 4 hafta için hergün 2'şer saat iş arama hakkına sahip miyiz? (Günlük olarak 2 saat iş arama izniniz mevcut)
soru 7) Aklıma gelmeyen ama ekstra bir ödeme almayı hak etmemizi gerektiren durum daha var ise açıklama yaparsanız sevinirim.

Allah yardımcınız olsun hayatta başarılar.