İhbar Tazminatı Hk.

4 yıldır çalıştığım işyerinden istifa ederek ayrılacağım. Tarafımdan İhbar tazminatı kesilsin istemiyorum. İşyeri ya ihbar suresi kadar çalıştırarak, yada ihbar tazminati kesmeden ve ihbar suresi de kullandirmadan işten çıkarabilir. Bunun disinda beni hemen ve ihbar tazminati keserek ten çıkarabilir mi?

Son düzenleme:
Hayir sizi ihbar tazminati odemeden cikaramaz. Sizden de ihbar sureniz kadar calismanizi isterse, calisarak ya da ihbar ucretini alacaginizdan mahsup ederek ayrilabilirsiniz.

Lütfen yardım edin. Muhasebeci olarak çalıştığım işyerinden işverenime maaşlarımızı zamanında alamadığımız için mail yoluyla sebelerinide bildirerek ayrıldım. üzerimdeki zimmetleri (telefon hattı - anahtar) işten çıkış evraklarım ve ibranamemi de imzalayarak masasına bırakıp işyerini terkettim kendisinden hiç bir tazminat istemediğimide belirttim. Iş arkadaşlarımıda dosyaları ve çalışma yaptığım evrakları teslim ettim. Sıkıntım şu işverenim sürekli olarak arayarak evimde rahatsız ederek. Işe gelmemi yasal süre içinde çalışmamı işlerimi devretmemi ve ondan sonra işyerinden ayrılmamı istiyor. Fakat ben ayrıldığım iş yerindeki son maaşımı alamadım. Ayrıca başka bir iş buldum ne yapmam gerekiyor. Lütfen yardım edin

noterden ihtarname çekin; maaşınızın düzenli ödenmediği için iş akdimi haklı olarak feshettiğinizi belirtin, ihtarnamade kıdem tazminatı ve son alamadığınız maaş tutarlarını ve varsa yıllık izin ücreti hepsini talep edin
sesleri kesilecektir.

Peki ben haklarım hiçbirini istemiyorum allahından bulsunlar. Ama evime kadar gelip beni taciz ediyorlar. Ben bu süre içerisinde yeni bir iş buldum ve çalışmaya başladım sürekli gel çalış işlerini raporlarını ver yasal süre sonunda ayrıl diyorlar. Ne yapmalıyım çalışmak hatta yüzlerini bile görmek istemediğim bir yerde çalışmak zorunda mıyım. Yasal hakkım bu konuda varmı

Ayrıca işi bırıktığımda patronum iş yerine gelmiyordu. Bu yüzden kendisine mail attım çalıştığım haziran 2015 ayına ait resmi maaşım + yıllık izin ücretim gibi alamadığım ücretlri belirttim ama işi bırakırken sgk dan işten çıkışımı yaptım ayrıca hiç bir alacağım kalmadığına dair ibraname imzaladım. Iş yerinden hiçbir beklentim yok para yada tazminat istemiyorum. Sadece burada çalışmak istemiyorum. Hukuki olarak beni bağlayan bir durum varmı.?

11 yıldır çalıştığım işyerinden çıkış verildi. ıhbar ve izin parasını hesaba katmadık. 12.000 tl ye anlaştık. aynı zamanda 17.000 tl civarında maaş alacağı var bunu da kabullendi. en geç 1-1.5 ay içinde ödeyeceğim diyerek yıllardır tanıdığımdan dolayı ve ödeyebilme gücü olduğu için ibranameyi imzaladım. ama 2,5 ay oldu sadece 2,500 tl verdi. hep şu anda yok olunca vereceğim diyerek sallıyor. artık sabır kalmadı ya kavga kan çıkacak yada yasal süreç durumumuz varsa hakkımız ne olabilir.

01.04.2000 yılında ilk prim yattı. Son işyerindede 10 yıldan beri çalışmaktayım işyerinden tazminatimi istedim☺haliyle olumsuz yanıt aldım.(Prim normalde 4000 günü geçti sigorta 98 yılında fakat yatan prim 2000 yılından ) dolayısıyla tazminatimi nasıl bir yol izleyerek alabilirim teşekkür ederim.

Maaş ödemeleriniz sürekli olarak gecikmeli yapılıyorsa veya maaşınızın bir kısmı elden bir kısmı banka hesabına yatırılıyorsa veya iş kanunu madde 24 te belirtilen durumlardan en az biri mevcutsa sözleşmenizi feshedip kıdem tazminatınızı talep edebilir ödenmezse dava açabilirsiniz.
İlk işe başlamanız 2000 yılı olduğundan 3600 gün 15 yıl gibi , prim gününüze bağlı olarak kıdem tazminatı alabilecek bir durumunuz yok malesef