fonradar

İhracat İçin Kapasite Raporu ve Sanayi Sicil Belgesi Zorunlu mudur?

Merhabalar,yeni kurdugum bir ltd şirketi,ihracat yapmak istiyor.Firma üretim yapan bir firmadır,bu firma ürettigi malları ihrac etmesi için,kapasite raporu ve sanayi sicil belgesi alması zorunlumudur? Benim aklımda kalan kadarıyla kapasite raporu ve destekleyici olan sanayi sicil belgesi kdv iadesinde göz önüne alınıyor.Asıl konuya gelmem gerekirse bu ltd şirketi bu belgeler olmadan ihracat yapabilir mi? kdv iadesi tabikide kapasite raporu ve sanayi sicil belgesi olmadan söz konusu olmayacak,ama bana böyle bir soru yöneltildi,bende paylaşmak istedim,bilgisi olan varsa bu konuda paylaşırsa sevinirim.iyi çalışmalar

Ynt: İhracat İçin Kapasite Raporu ve Sanayi Sicil Belgesi Zorunlu mudur?

üretim kapasitenizi ancak kapasite raporuyla kanıtlayabilirsiniz Dolayısla sanayici kimliğinin yanı sıra ihracat yapabilmeniz için bu raporu almanız şart. ithalat ve ihracak yönetmeliklerinde de bu zorunluluk mevcut

Ynt: İhracat İçin Kapasite Raporu ve Sanayi Sicil Belgesi Zorunlu mudur?

İhracat yapmanız da gümrükte böyle bir zorunluluk bulunmamakta ancak değindiğiniz üzere vergi dairesi bununla ilgili bu belgeleri isterse veya kdv iade alacağınız zaman bu sorunla karşı karşıya kalacaksınız.