İki Farklı Yerde Çalışmak

Üyelik
16 Şub 2013
Mesajlar
1
Konum
İzmir
İyigünler. Benim sorunum kendi sahip olduğum tek ortaklı ltd şirketimde prim ödüyorum. Fakat aynı zamanda başka bir yerde de çalışmaya başlayacağım. Sgk da bu konuda bir sorun olabilir mi acaba, olursa nasıl çıkabilirim bu işten. Şimdiden teşekkürler.
 
Üyelik
25 Ocak 2013
Mesajlar
6
Konum
aksaray
Hangisini ödeyeceksiniz şirketinizden bağkurumu sgk priminimi ? sadece sgk öderseniz sorun olmaz ama sgk' yı 1 gün eksik yatırırsanız bağkurda tamamlamanız gerekir
 
Üyelik
14 Ocak 2006
Mesajlar
1,029
Konum
BALIKESİR
Başka bir yerde çalışmanız durumunda 4/b kapsamındaki sigortalılığınız kesilip 4/a kapsamında sigortalı olursunuz.Normal şartlarda SGK nın bunu siz işe girdiğinizde kendiliğinden yapması gerekiyor.Ama sıkıntı yaşamamak için bağlı bulunduğunuz SGK merkezine durumu bildirmeniz.
Öte yandan ben emekli maaşımın yüksek olması için 4/b kapsamındaki primlerimi ödemek istiyorum da diyebilirsiniz.Bunun için mutlaka dilekçe vermeniz lazım.Yani şöyleki;4/a kapsamındaki sigortalılığımdan ötürü 4/b kapsamında sigortanın sonlandırılmamasını ayrıca 4/b kapsamındaki primleri ödemek istediğiniz belirten bir dilekçe ile muracat edebilirsiniz.
 
Üst