fonradar

İki yerden Sigorta girişi

Arkadaslar ben muhendisim istanbulda bir firmada SMMM olarak çalışıyorum ve sigortam tam olarak yatıyo fakat Ankaradan bir firmadanda teklif aldım ve ordada muhendislik yetkimi kullanarak çalışmam gerek yalnız istanbuldaki firmayla sözleşmem oldugu içiniptali biraz zaman alabilir acaba bu surecte (en az 3 ay) hem Ankaradan hem istanbuldan sigorta girişim yapılsa başım ağrırı mı

arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim ne yapcagımı sasırdım

Ynt: İki yerden Sigorta girişi

smmm = serbest muhasebeci mali mühendis bakalım daha neler görecez...

sacmalamanın anlamı yok SMM sorumlu mesul muhendis anlamındadır bilgisi olmayan ve sacmalamk isteyen arkadaslar yazmasın

'smmm olarak çalışıyorum 'değil smm olarak çalışıyorum ,demeliydin .Bir 'M' fazladan eklemişsin....

bu kadar zekice cevap veren ustun zekalı arkadaslarımı tebrik ediyorum !!!cok yardımcı oldunuz

daha aldığı lisansın kısatmasını doğru düzgün yazamayan bir kişi zeka 'dan bahsediyor(!)
kimseden soruna yanıt geleceğini de sanma..

Garip bir insan profili..Hata yaptığında, hatalı olduğunu kabul etmek yerine karşındakine saldır..Alt tarafı yanlış yazmışım diyecek..Enteresan...

Arkadaş,bizim meslek sorunlarımızla ilgili bilgi sahibi olmayabilir,zorunda da değil zaten.

Bizim için çok hassas konu farkındayım.Hatta ben arkadaş açıklama yapmadan mrc arkadaşımız gibi anlamıştım.Sinir katsayım yükselmişti :)

Bu yanlış anlaşılmayı gereksiz yere uzatmayalım bence.Bu konunun bizim için ne kadar hassas olduğunu bilse zaten, bu şekilde tepki vermemizi de normal karışılardı diye düşünüyorum.

E hadi anladık meslekdaşız, birbirimize yardım edelim, bilgilerimizi paylaşalım buna kesinlikle katılıyorum ancak müşteri olan ve bir meslek mensubundan ücret ödenerek alınacak bir bilgininde paylaşılmasına karşıyım.

Arkadaş soracağın sorumu var, gidersiniz bir mali müşavirlik bürosuna adamın saatlik danışmanlık ücretini ödersiniz istediğinizi sorarsınız yoksa bugün bu gelir yarın ben beyannamelerimi kendim vermek istiyorum nasıl vericem gelir, öteki gün defter nasıl tutuluyor ben kendi defterimi kendim tutucam gelir, yeter ki kapı bir kere açılsın gelirde gelir.