fonradar

İkrah ile faaliyet sürdüren eğitim kurumuna ihtar çekilmesi hk.

merhabalar ,
Yeni üye olduğum içinde uygun yere konu açtığımı bilemiyorum . eğer bir hatam var ise düzeltebilirim ve uygun yere de konum taşınabilir .)

özel bir eğitim kurumunda gördüklerime dayanarak , uygulamalarındaki hataları dile getirmek ve uyarmak anlamında ihtar çekmek istiyoruz . böyle bir ihtar metni nasıl hazırlayabilirim .

valilik makamına , ilgili eğitim kurumundan şikayetçi olduğumu içeren yazı ile de başvurabilirim . (işlemlerin resmi olarak işleme konabilmesi için neler yapmam gerekiyor acaba bu konuda da ayrıca bilgi verebilirmisiniz. ) ihtar yerine resmi olarak valiliğe başvurmak istesem nasıl bir yazı ile başvurmam gerekiyor .

özet :
- eğitim kurumunda , ikrah ile kanuna uymayan ceza adı altında öğrencilerden menfaat peşine düşüyorlar . gözüne koyduğu öğrenciye sen şunu şunu getirecen ifadesi ile zorla yaptırıyorlar . Tehdit ifadesi ise yapmayana daha ağırı olacağı ... öğrencilerin çoğu bu durumdan şikayetçi , ama durumda ikrah olunca da bu durumu dile getiremiyorlar .

----------------------------
Milli Eğitim Bakanlığına , basitçe durumu anlatan dilekçe ile (fax ) başvurdum . Bununla birlikte m.e.b.'lığına yazdığım belgelerin suretlerini de ekleyerek valilik makamına başvurmak ve soruşturmanın derinleştirilmesini talep etmek istiyorum .

bu konuda yardımlarınızı ve değerli öneri ve görüşlerinizi iletebilirseniz benim için çok iyi olacağının ümidindeyim .

saygılar.
Selman Güleç

Ynt: ikrah ile faaliyet sürdüren eğitim kurumuna ihtar çekilmesi hak.

konuyu bir avukat ile görüşürseniz daha faydalı olacağını düşünüyorum...