fonradar

İmalat Fabrikasında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir ?

MUSTAFA KAYADUMAN

Katkı Sunan Üye
Merhabalar merkezımız İstanbulda ve ithalatcı fırmayız alım satım yapıyoruz Çorluya da üretim yapan şube olarak görünen makina imalat fabrikası kurduk sızlerınde destegıyle tescili yaptık yoklama tutuldu sgk dosyası açıldı ve firma çalışmaya başladık herpinıze cok tesekkur ederım.Şimdi kapasite raporuna ve sanayi sicil belgesine başvurulacak karşıt incelemeler yerine kdv siz faturalar hazırlanacak.Şube de üretim muhasebesebesi uygulanacak .Merkezle hesapların karışmaması için hem yapılacak olan işlemlerde hem de beyananmeler de nelere dikkat etmem gerekiyor ,özellikli konular nelerdir, işi baştan sıkı tutmak için nelere dikkat etmem gerektiği hususunda degerli tecrubelerinızı paylasırsanız memnun olurum çok tesekkur eder iyi çalısmalar dılerim.

fabrika kurulup üretıme geçtigimize göre karşıt incelemeden kurtulmak için bazı firmalara kdv siz satış yapacağız bunun için ne yapmamız lazım karşı firmadan ne isteyeceğğiz biz kdv siz ft kesmek için neler yapmalıyız tesekkurler

kdv siz fatura keseceğiz dediğniz herhalde ihraç kayıtlı fatura olsa gerek, doğru mudur? yoksa her imalat yapan kdv siz fatura kesmiyor.