fonradar

İmam Nikahlı Eşten Olan Çocuk İçin Sağlık Karnesi

Merhaba arkadaşlar;
Sigortalının imam nikahlı eşinden doğan çocuğu için sağlık karnesi çıkartma ihtimali varmıdır? ( Özel bir sağlık kurumunda gerçekleşen doğum için hastaneden doğum raporu alınmış.)
Bu konuda bilgisi ve deneyimi olanlardan ( çocuğun yoğun bakımda tedavi olması gerektiğinden ) acil yardım lütfen..

sayın çelik el

http://www.ssk.gov.tr/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_DF?cpid=587#anchor28

yardımcı olur umarım

Sayın çelik -el
Eşini ve çocuğu kendi nufusüna geçirmeden sağlık karnesi alamazsınız.

Sayın tanerozturk
Vermiş olduğunuz link için teşekkürler fakat buradaki prosedür normal şartlar için geçerli. Benim sorumda ise anormal bir durum söz konusu.
Kanaatimce sağlık karnesi çıkarılamayacağı yönünde ama yine de emin olmak istiyorum.
İlgin için tekrar teşekkürler

sayın celik el

dinçer bey in mesajında yazdıgı gibi cocugu nufusuna kayıettimesse saglık karnesi cıkarılamaz

saygılarımla
taner ozturk

Çocuğu evlilik dışı olarak nüfusuna kayıt ettirecek.SSK nüfus kaydı olmadan sağlık karnesi vermiyor.

Sayın Çelik el,
Sayın Kum ve Sayın Öztürk olması gerekeni zaten söylemiş başka bir yolu olduğunu sanmıyorum....
Yasalar elbette normal durumlar içindir. Tersi durumunda yasaların anlamı olmaz ki....

Siz ise içinde bulunduğunuz durum için;
Sayın Kum ve Sayın Öztürk olması gerekeni zaten söylemiş başka bir yolu olduğunu sanmıyorum ama;
Devlet hastanelerinde bazı özel durumlar için esneklik de olabiliyor...
Bizzat yaşadığım bir olayı sizinle paylaşmak isterim. Sağlık karnesinde emekli sigortalının fotoğrafı kendisine ait, adı soyadı, adres vs.bilgileri başkasına aitti. (başka bir sigortalının bilgi stickeri -etiketi- yapıştırılmış.)
Başhekimlikle durum görüşüldü, acil müdahale -ameliyat bedeli karşılığında senet imzalandı. Sağlık belgesi düzeltildiğinde senet geri alınmıştı......
Siz de bir görüşün isterseniz... Belki birşeyler yaparlar...

İyi çalışmalar dileğiyle,

Arkadaşlar ilginiz için hepinize teşekkür ederim.

Amacım; daha önce belirttiğim gibi kanaate göre hareket değil de tamamen yasal dayanaklar doğrultusunda mükellefi yönlendirmek olduğu için bu konuyu sizlerle paylaşmak, değerli bilgilerinizden ve deneyimlerinizden yararlanmaktı.
Nüfus cüzdanı çıkartabilmek için gerekli bilgileri de aşağıdaki linkden öğrenmiş oldum ve sizlerle paylaşmak istedim.

http://www.nvi.gov.tr/11,Ana_Sayfa_Nufus_Mevzuati.html
3716 sayılı Bir Evlenme Akdine Dayanmayan Birleşmelerin Evlilik Ve Evlilik Dışında Doğan Çocukların Düzgün Nesepli Olarak Tesciline İlişkin Kanun

Saygılarımla..