fonradar

İmza Yetkili Süre

İmza yetkili süresini stajdan saydıran var mı?Varsa neler yapılması gerekiyor?Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Kamu Yönetimi bölümü mezunuyum.Mart-2003-Mart 2008 yılları arasında ltd şirkette 1.derece imza yetkili olarak muhasebenin fiilien sevk ve idare edilmesinden sorumlu müdür olarak çalıştım.2013 yılında smmm için başvuru yapmak istiyorum.Ve şu an çalışmıyorum.Başvuru yaptığımda ssk lı olmam gerekli midir?Ve aşağıda yazmış olduğum evraklar yeterlimidir?

- Mart 2003 ve Mart 2008 tarihlerinde yetkinin verildiği ve sona erdiğini gösteren sicil gazeteleri aslı
- Ssk işe girişi bildirgesi ve 4 aylık ve aylık bildirgeler,hizmet döküm cetveli (ssk dan alınacak)
- Şirket imza sirküleri fotokopisi 2005 tarihli(2008 noter tasdikli)
- Vergi Levhası Fotokopisi (2005-2006-2007 yıllarını gösteren)
- Şirket merkezini gösteren ticaret sicil gazetesi aslı

Bu evraklar imza yetkili sürenin stajdan sayılması için yeterlimidir.5 yıllık yetki sürem 3 yıl staj süresinin tamamına sayılabiliyor mu?

Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleme:
Halen Sgk lı olmanız gerekmiyor.
Evraklarınız yeterlidir. Bir de ek olarak beyan yazısı istiyorlardı şirketten.
SSK dan onaylı bildirgeye gerek yoktur.
Bulunduğunuz ildeki odaya baş vurun en doğru bilgiyi alırsınız.
Evet sizin hiç staj yapmanız gerekmiyor. İşlem tamamlanınca ilk sınava girebilrisiniz.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.Fakat ek olarak şirketten beyan yazısı demişsiniz, bu nedir?Bununla ilgili bir şey bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

Beyan yazısı sizin o dönemlerde muhasebeden sorumlu olarak 1, derece imza ile çalıştığınızı belirten şirket yetkililerince imzalanmış bir teyit yazısıdır.

Öncelikle İstanbul odasına gidip veya telefon açıp bilgi alınız.Evrak kısmına sonra geçersiniz.

arkdaşım , ben de imza yetkisi alacağım . Ancak örnek bir yazı bulamadım. paylaşabilir misiniz. rica etsem

Öncelikle,şirket yetkilileri tarafından aşağıda belirttiğim şekilde karar aldıracaksın.Ardındanda ticaret sicilinde tescil ettirip yayınlatacaksın.Aynı zamanda bu yetkiyi aldığın süre içerisinde aynı şirket ve adreste sigortalı olarak gözükmelisin.Merkez olmalı,şube kabul edilmiyor.

Karar metni :

Şirket hissedarı olmayan,şirkete dışarıdan katılan ................................adresinde ikamet eden,..................tc kimlik nolu .......adı...... .........soyadı....... 'nun,muhasebe biriminin sevk ve idare edilmesinden,mali denetiminden sorumlu muhasebe müdürü olarak atanmasına ,münferit imza yetkisi ile şirketimizi temsil ve ilzam etmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Aynı zamanda çalıştığınız yerde smmm varsa o bu karar metnini daha iyi bilir.Bendeki karar şekli böyleydi