fonradar

İmzalatılan Bordrolar Hakkında

400 kişiye her ay tek tek ücret pusulalarını imzalatıp bunu bir de tek tek dosyalara takıyoruz. bunun daha pratik çözümü var mı sizler nasıl yapıyorsunuzz

Aylık bütün personellerin gözüktüğü muhasebe programınızdan bordro dökerek onu da imzalatabilirsiniz. Hepsi bir bordroda gözükür. Biz Banka yoluyla yaptığımızdan dolayı imzalatmıyoruz. İmzalatmamız daha doğru olur sanırım fakat biz taşeron fırmayız. Ve haliyle personeller birbirinden çok ayrı yerdeler. Geriye dönük bir sıkıntı olur mu imzalatmadığımızdan. Bilginiz var mı bu konuda?

İleride sizden ücret pusulalarını çalışana teslim ettiğinize dair kanıt istenir ise ve sizde bu kanıtı sunamaz iseniz iş kanunu gereği yüksekçe bir ceza kesilebilir.

Aylık bütün personellerin gözüktüğü muhasebe programınızdan bordro dökerek onu da imzalatabilirsiniz. Hepsi bir bordroda gözükür. Biz Banka yoluyla yaptığımızdan dolayı imzalatmıyoruz. İmzalatmamız daha doğru olur sanırım fakat biz taşeron fırmayız. Ve haliyle personeller birbirinden çok ayrı yerdeler. Geriye dönük bir sıkıntı olur mu imzalatmadığımızdan. Bilginiz var mı bu konuda?

mikro programı kullanıyoruz toplu şekilde bodro var mıdır. Biz bordroları toplu halde mikrodan çıkartıyoruz fakat her a4 tek kişiye ait olmuş oluyor. inanın bir sürü dosya boşuna..

İleride sizden ücret pusulalarını çalışana teslim ettiğinize dair kanıt istenir ise ve sizde bu kanıtı sunamaz iseniz iş kanunu gereği yüksekçe bir ceza kesilebilir.

Firmada 15000 çalışan varsa nasıl imzalatmayı düşünüyorsunuz ? Mahkemeler imzalı olarak istemez banka hareketlerine bakar

Bu konuda; firmanın kep adresinden yine personelin kep adresine ücret pusulasının her ay gönderilmesi durumunda geçerli olabileceğine dair yazı okumuştum.Ama tam hükmünü bilemiyorum.Bu konuda çalışmalar var.

Siz, lteratürdeki çarşaf bordrodan bahsediyorsunuz sanırsam. Yazılımcınızın teknik desteğine başvurun, mutlaka vardır.
Şu KEP olayına dokunmak istiyorum, işçi kaynakçı, ilkokul mezunu. Ben bilmem anlamam dedi e-posta me posta. Tebligat sıkıntı olabilir kanımca...:cool:

Son düzenleme:
Kep bilindiği gibi ne zaman kime ne gönderildiğini sağlama alan bir sistem. KEP ile ilgili araştırma yaparak geçerliği konusunda bilgi edinebilirsiniz.

siz, lteratürdeki çarşaf bordrodan bahsediyorsunuz sanırsam. Yazılımcınızın teknik desteğine başvurun, mutlaka vardır.
şu kep olayına dokunmak istiyorum, işçi kaynakçı, ilkokul mezunu. Ben bilmem anlamam dedi e-posta me posta. Tebligat sıkıntı olabilir kanımca...:cool:

çarşaf bordroda herkes birbirinin ücretini görür hoş olmaz :(