fonradar

İnşaat İskan İçin Borcu Yoktur Ve İlişkisizlik Belgesi

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
5 katlı bir iş merkezi inşaatımız bitmiştir
İskan alınacak
Bunun için ilgili belediye ye verilmek üzere "borcu yoktur" ve "ilişkisizlik belgesi" istenmektedir
Daha önce tecrübemiz olmadı
Borcu yoktur ve ilişkisizlik belgesi almak için hangi evrakla sgk ya başvurmalıyız? İlişkisizlik belgesi ne kadar bir sürede tarafımıza verilir uzun zaman alır mı?
not: Asgari işçilik fazlası ile dolmuştur
Teşekkürler

İnşaatla ilgili SGK'da dosya açtınız değil mi işçi çalıştırdınız yani ?

Eğer inşaat için dosya açmış ve işçi çalıştırarak gerekli asgari işçilik tutarını tamamladıysanız alttaki linke tıklayın. İnşaat dosyasının şifresi ile giriş yapın. Orada 2 adet belge oluşturacaksınız. Bu belgeler ile SGK'ya gidin. Orada kaşe imza yapıyorlar. Daha sonra o belgeyi ruhsatı aldığını belediyeye vereceksiniz. Bazı belediyeler SGK'dan kaşe imzalı olarak istemiyor o belgeyi direk götürebiliyorsunuz. Ardından belediye SGK'ya bilgi gönderecek eğer bilgilerde bir eksik veya uyuşmazlık yok ise belediye ile sgk arasında ve borcunuz yok ise SGK size ilişiksizlik belgesini verecek. Bunu belediyeye verdikten sonra iskan belgesini alabilirsiniz belediyeden. Sizin orada işler ne hızda ilerliyor bilemem ama ben yaklaşık 1 hafta içerisinde alıyorum.

https://uyg.sgk.gov.tr/ilisiksizlikBasvurulari/index.jsp?grp=11

SGK'ya iş bitiş tutanakları ile birlikte dilekçe veriyoruz. Tek tek personel giriş çıkışları, eksik gün, rapor gibi şeyleri kontrol ediyorlar. 1 ay içinde yazıyı vermek durumundalar ama bizde bir defasında taşeron çalışanıının şikayeti ile alakalı olarak 1 sene sürmüştü.

SGK PENDİK SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ
................Sosyal Güvenlik Merkezine
Müdürlüğünüzün / Merkezinizin 4-4120-08-08-1........-034-16-55-000-008 sicil sayılı dosyasında işlem gören ada parselde kayıtlı özel bina inşaatı konusu iş tarihi itibariyle bitirilmiştir.
Bilgi edinilmesini, sözkonusu ihale konusu işle ilgili ilişiksizlik belgesinin verilmesi hususunda gereğini arz ederim.

İşveren Ad Soyad / Unvan

Merkez Adres:

Dilekçe Merkez Adres ve İş Bitim Tarihi Yazıyorum Ancak Bu Şekilde Çıkıyor ve "İdare Makamına Verilecek Yazı" İstediğimde Aşağıdaki Yazı Çıkıyor ve İşlem Yapamıyorum
Hiçbirşey anlamadım

İlk Olarak "İşin Bitirildiğine Dair Dilekçe" yi Doldurunuz.
"İşin Bitirildiğine Dair Dilekçe" yi Doldurulmadan "İdare Makamına Verilecek Yazı" yı Dolduramazsınız.

Önce Bu Yazı;
Kaydetme İşlemi Başarıyla Gerçekleştirilmiştir. Çıktıyı Aşağıda Bulunan Linkten Alabilirsiniz.
Bu Bölümde "İşin Bitirildiğine Dair Dilekçe" ( İhale Kodu 2 (özel Bina)
Türü Evrakın) Çıktısını Alabilirsiniz.

Ancak Sonra Bu Yazı Geliyor; (Dilekçe Onayladığım Halde)

İlk Olarak "İşin Bitirildiğine Dair Dilekçe" yi Doldurunuz.
"İşin Bitirildiğine Dair Dilekçe" yi Doldurulmadan "İdare Makamına Verilecek Yazı" yı Dolduramazsınız.

Evet önce işin bitirildiğine dair dilekçeyi dolduracaksınız. En son işçi çalışan tarihi seçerek. O bittikten sonra idare makamına verilecek yazıyı doldurup yazdıracaksınız.

Evet önce işin bitirildiğine dair dilekçeyi dolduracaksınız. En son işçi çalışan tarihi seçerek. O bittikten sonra idare makamına verilecek yazıyı doldurup yazdıracaksınız.

Üstat dilekçe dolduruyorum ve döküm alıyorum ama sonra "İdare Makamına Verilecek Yazı" ya tıkladığımda dilekçeyi doldurun diye uyarıyor iyi de dilekçe doldurdum zaten

Hımm onu bilemiycem sistemde bir sorun var galiba. En iyisi durumu bağlı olduğunuz SGK'ya bildirin.

Merhaba,

Ekim ayıda sigortalı sayısını iki kişi eksik bildirdik sgk ya gidip ek bildirge doldurup tahahkkuk fişini aldım bankaya ödemesini yaptım ancak şimdi sistemden baktıpım zanman idari para cezası görünüyor banka da ise borç görünmüor sgk ya gittim tebliğ edilmemiş ben yetkili olmadığım için tebliğ edilmedi iskan alınırken bu borç sorun teşkil edermi 509 tl görünüyor ama tahakkuk etmeyen bir borç yardımlarınız bekliyorum

Merhaba,

Ekim ayıda sigortalı sayısını iki kişi eksik bildirdik sgk ya gidip ek bildirge doldurup tahahkkuk fişini aldım bankaya ödemesini yaptım ancak şimdi sistemden baktıpım zanman idari para cezası görünüyor banka da ise borç görünmüor sgk ya gittim tebliğ edilmemiş ben yetkili olmadığım için tebliğ edilmedi iskan alınırken bu borç sorun teşkil edermi 509 tl görünüyor ama tahakkuk etmeyen bir borç yardımlarınız bekliyorum

SGK Müd. ipc için tebligat çıkartmış mı? Yani firmanıza/şirketinize postalamış mı? Postaladı ise ilgili memur sistemden bir işlem yapması gerekli. Bu işlemden sonra bankadan ödeyebilirsiniz.