inşaat muhasebesi kitabı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan eren
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

eren

Katkı Sunan Üye
biz bir inşaat firmasıyız ve müteahhit firma olarak alt taşaronlarımızla beraber Türkiye ve Dünyanın çok çeşitli ülkelerinde yol yapıyoruz.hakediş,taşaronların sorumluluğu,tevkifat.asgari işçilik,740'lı hesaplar,yıllara sari inşaat ve onarım,stoklar,maliyetlendirme,hakedişeere bağlı kesilen fatura v.b. konularda çok geniş açıklamalı kitaplara ihtiyacım var.Böyle kitap biliyorsanız lütfen adres,telefon no ve kitap adı bırakınız.Siz değerli meslekdaşlarımın bana tavsiye edebileceği bir kitap var mı acaba?Yol inşaatı şehirden uzak olduğu ve kırsal kesimde olduğumuz için bizlerin elimizin altında böyle bir kitap olması şart.eğer yardımcı olabilirseniz memnun olurum.teşekkürler.

www.alomaliye.com

Kitap satış bölümünden bu kitaba bakabilirsin.

İnşaat Muhasebesi (Vergilendirme ve Asgari İşçilik)

- Yıllara Yaygın İnşaat ve Onarma İşleri

- Yurt Dışı İnşaat ve Onarma İşleri

- İnşaat İşlerinde Enflasyon Muhasebesi

- İnşaat İşlerini İlgilendiren Muhasebe Kayıt Örnekleri

- Teorik Tartışmalar ve Uygulama

- Özel İnşaat İşleri

- Yapı Kooperatifleri

- İnşaat İşlerinde KDV - Asgari İşçilik

- Yazarı = Kazım Yılmaz, YMM

- Fiyatı = 50.YTL (50.000.000.TL)

- Sayfa Sayısı = 1066 Sayfa

- Basım Tarihi = Şubat 2004

Sn. Eren,

Yaklaşım Yayınları - İnşaat Muhasebesi Vergilendirmesi Mevzuatı ve
Asgari İşçilik

Şükrü Kızılot

(Bende 2000 -10.Baskısı var.Güncellenmiş olduğunu sanıyorum.)

İyi Çalışmalar.....
NUR ARSLAN

şu an şehre uzak olduğum için internetten veya telefondan sipariş vermeyi düşünüyorum.telefon numarası veya internet adresi ver mı ? teşekkürler.

eren rumuzlu forumdaş'a;

Neden internetten araştırmıyorsun ki!

Ne olur bu kadar hazırcı olmayalım.Bazı şeyleri de kendimiz araştıralım, bulalım değil mi....

(Bizden cevap gelmesini beklemeden)...Google 'ı kullanarak istediğin bilgilere kolayca ulaşabilirsin.)

İyi Çalışmalar..
SMMM Nur Arslan

[/quote]

benim internetten araştırmadığım ne bir muhasebe sayfası ve ne de inşaat muhasebesi kitabı kaldı ama en uygun muhasebe sayfası olarak alomaliyeyi bulmama rağmen en uygun muhasebe kitabını bulamadım şehre inip kikap araştırma gibi bir durumum zaten yok çünkü,şantiyede kalıyorum.Ben zannetmiştimki elinin altında kitabı olan ve beğenen bir arkadaş memnun kaldığı bu kitabı belki banada tavsiye eder.Ama yanlış anlaşılmışım,eğer dikkat etseydiniz önceki mesajlarımda neden alomaliye sayfasının forum bölümünün kapatıldığını ve neler yapmamız gerektiğini belirtmişim.Ben de sizin gibi hazır ekmek yemek isteyenlere çok kızıyorum.Ama ne yazık ki herkese kendim gibi gördüğüm için zannettimki...neyse önemli değil.teşekkürler.

Rumuz : eren

Şehre inmenize gerek yok ki..... İnternette google dan yaklasim yazıp ararsanız istemediğiniz kadar sonuç alırsınız...

Haydi bakalım kolay gelsin.....

Selam arkadaşlar,

Neden bu kadar hoşgörüsüzüz anlamış değilim. Basit veya zor bildiğimiz her konuda meslektaşlarımıza, çalışanlarımıza ve stajyerlerimize cevap vermeliyiz. Yani bu arkadaşlara cevap yazmak zor geliyorsa yazmayın arkadaşlar. Yazmayın ama kırmayın da. Yani burada sadece uzman insanlar yazışsaydı zaten bu forumun da hiçbir anlamı kalmazdı. Ben kendi adıma zor yada kolay bildiğim her konuda arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışacağım.

Saygılar,

SMMM
Dilek KARACA

Değerli arkadaşlar,
Sn Oskar a sonuna kadar katılıyorum.İnsanoğlunun engüzel erdemlerinden biri olan paylaşma duygumuzu küçük görme ve üstün olma anlayışıyla köreltmeyelim.Hepimiz çok iyi biliyoruz ki kaç yıllık meslek mensubu olursak olalım mutlaka eksik taraflarımız var ve olacak.Bu forum sayfasını olabildiğince etkin kullanalım.Bilgilerimizi ve görüşlerimizi paylaşalım.asla usanmayalım.
Bizim için küçük bir problem bir başkası için çok büyük bir sorun olabilir.

İYİ ÇALIŞMALAR

Rumuz: oskar ve Rumuz: fbasdemir'e,

ve onlar gibi düşünen herkese;

Öncelikle kırılan herkesten nezaketen özür diliyorum.
Yalnız neye, neden kırıldıklarını anlamadım, anlayamadım?
Belki yine kırılacaksınız ama;
Herşeyi birbirine karıştırmışsınız sanki.
Sizlerin ya çok saf ya da türlü kişisellik ve türlü hesaplaşmalar içinde olduğunuzu söylemeden de geçemeyeceğim.
Rumuz : oskar; Ne bu saldırganlık, ne bu sataşma?Cevap üstüne cevap yazmışsınız ama hani savunduğunuz destek, paylaşım,hani kaynak adı?
Rumuz : fbasdemir; Siz de okuyup anlamadan bilmeden hemen herşeye katılmayın isterseniz... Bu arada "Number One" kaygısı yok değil mi?
Eğer kişisel bir amaç varsa;
Beni bu amaçta ARAÇ olarak kullanmayın lütfen.
Kendimi ifade etmeme gerek olmadığını, bunu forumda verdiğim cevaplarla profili net biri olarak yerine getirdiğimi düşünüyorum. (Şimdi siz bu profili başka profil anlayıp yine .......Neyse....)
Birisi güzel bir özlü söz şey söylemiş;
"Hatası kendisine bildirilmeyen kişi, güzel şeyler yapıyorum sanıp kendi kendine neşelenir durur"
(Rumuz: mantikliolun' dan kimin söylediğini öğrenmek için özel mesaj yolladım ama cevap gelmedi..)
Bir de siz biliyor musunuz? Soru soran- cevap veren olarak konuyla ilgili gayet iyi özel mesajlarla da konuşuyoruz.
Rumuz: eren'in bu konuda bir şeyler söyleyeceğini tahmin ediyorum.

Sizlere kolay gelsin,

Sn Nur Araslan,
Öncelikle neye ve neden kırıldıklarını anlamadığınız bir husus için özür dilemek herhalde yanlış bir davranıştır.Ve kıracağınızı bilerek tekrar bir açıklama yapmak herşeyi altüst edecektir.
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yazmış olduğum mesaj kesinlikle sizi,şahsını yada yazdıklarınızı hedef alarak yazılmış değildir.Eğer öyle bir anlam çıkaracak şekilde yazdıysam ki öyle anladığınız anlaşılıyor bu durumda şahsınızdan özür dilerim.
Ancak,Şahsım adına ziyadesiyle faydalandığım alomaliye forumunda gerçekten bir önceki mesajımda değindiğim şekilde insanları sınıflandıran,kendini insanlardan üstün gören anlayış taşıyan mesajlar gördüğüm içindir ki Sn Oskar ın yazmış olduğu mesajdan hareketle düşüncelerimi ifade etme gereği hissettim.
Yaklaşık olarak altı ay önce tanıştığım alomaliye sitesini faydalı yayınlarıyla hergün takip etmeye çalıştım.Bu arada hayatımda ilk defa bir foruma üye oldum ve forumun nekadar yararlı bir ortam olduğuna tanık oldum.Forumda aktif olma arzum;mesleğe 6 ay önce başlamış,ayakta durabilmenin mücadelesini veren biri olarak, kendimi mevzuat ve pratik muhasebe alanında yetersiz görmem nedeniyle forumda sorulan her soruyu önce kendim için sonra soran arkadaşımız için derhal araştırmaya çalıştım.Hiçbirzaman number one kaygım olmadı.Öyle bir izlenim verdiğim için,beni öyle algılayan herkesten özür dilerim.

saygılarımla...

Rumuz: fbasdemir,

Olan bir şeylere kayıtsız kalıp seyretmek, öööyle bakamadığımdandır belki yazdıklarım.... Kendini ifade edememek...Yanlış anlaşılmak....
Sizin anlattıklarınızı bir başkası sizin anlattığınız gibi değil de kendi anladığı gibi anlamasından belki de anlaşılamamazlığımız....
Bunu hepimiz yaşıyoruz..... Yeni bakışlar, çağa uyum ve kendini geliştirenlerle devam edeceğimiz bu yolda hepimiz haklı-haksız sözlere maruz kalıyoruz. Birbirlerimizin huyunu husunu bilmeden yaftayı yapıştırıyoruz. Ancak bunun adı ANLAŞILAMAMAK ve bu KAÇINILMAZ....
Asıl sizinle olan konuya dönmek istiyorum.
Öncelikle dilenen özür zaten NEZAKETEN idi....Dedim ya anlaşılamıyoruz diye...
İnsanları sınıflandırmak diyorsunuz....Yok öyle bir şey... Sizin anladığınız gibi değil benim ki.... Üstün görmek hele hiç doğamda yok.....
Buna bir örnek verebilecek misiniz?

Ve altı ay önce mesleğe başladığınızı söylüyorsunuz zaten benim de size çok saf olmalısınızdan kastım 'yeni' olmanız, 'temiz' bakmanız idi....Ben foruma geçen sene forum kapatılmadan bir ay kadar önce kaydolmuştum.Ama yazılanları okuduğunuzda ve genel gidişata bakıldığında bir sonuca varabiliyorsunuz...

Meslekte başarılı olmanızı en içten duygularımla diliyorum...

Not : Soyadımı yanlış yazmışsınız Doğrusu ARSLAN'dır.

Ve unutmadan Forumun "Diğer" bölümünde "Lütfen Hazırcılığa Konmayalım" başlıklı - Hüseyin Toksöz yazarlı, "Teşekkür" başlıklı - Mecit Han Okumuş yazara ait iki mesajı okumanızı öneriyorum.

İyi çalışmalar dileğiyle,

Rumuz : oskar; Ne bu saldırganlık, ne bu sataşma?Cevap üstüne cevap yazmışsınız ama hani savunduğunuz destek, paylaşım,hani kaynak adı?

Sevgili Nur hanım, saldırgan bir yazı yazmadım ben şahsınıza. Ayrıca, ben devamlı internet başında değilim. Zaten Adsl im dün bağlandı her neyse. Ben sadece rica ettim. İnsanlara kızmak, kırmak yerine ya hiç cevap vermeyelim, ya da faydalanacağı cevaplar verelim diye. Ayrıca ben hiç bir mevzuat sorusuna cevap vermedim ki kaynak göstereyim. Bildiğim bir konu olursa neden paylaşmayayım.

Saygılar,

SMMM
Dilek KARACA

Merhaba,
Bence bu konuyu daha fazla uzatmayın. Başta meydana gelen bir yanlış anlama silsilesi gittikçe kızışşarak ciddi bir hal almaya başladı. Bence bu başlık altına yazı yazmayın bunun yerine iki satır bir şey okuyun veya sorulan bir soru için kafa yorun.

lütfen saygıdeğer meslekdaşlarım ama lütfen istirham ediyorum bunu birdaha sakın ama sakın yapmayalım.ben sonunda kitabı internetten siparişle aldım ama doğrusu bin pişman oldum.ne gerek var dı bu kadar polemiğe girecek.hepimiz kardeşiz ve tek bir vücuduz,birbirimizin kalbini asla kırmayalım ve bize ters gelen yazılara asla cevap verip ortamı germeyelim,aksi takdirde eskiden olduğu gibi yine bu lüzumsuz yazışmalardan dolayı siteye zarar verebiliriz ve bu bizi de etkiler.hepimiz bilgilerimizi birbirimizle adabı muaşeret kuralları içerisinde paylaşmaya devam edelim ama asla birbirimizin kalbini kırmayalım ve meselelere daha duyarlı ve anlayışla yaklaşalım.hepinizi seviyor ve saygılarımı iletiyorum.en güzel günler sizlerin olsun.hoşçakalın,teşekkürler.