İnşaat Mühendisi Fatura Kesebilir mi?

Üyelik
31 May 2007
Mesajlar
86
inşaat mühendisi fatura kesebilir mi. Bir arkadaşım fatura kesiyordu. Benim bildiğim serbest meslek le uğraşanlar serbest meslek makbuzu kestiği. Bu kimse yanlış mı yapıyor. yoksa fatura kesebilir mi
 

a.makineci

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
2,059
Konum
Bozüyük - BİLECİK
Ynt: inşaat mühendisi fatura kesebilir mi?

Merhaba ;

İnşaat mühendisi arkadaşınız faturayı serbest meslek kazancından dolayı değil de , ticari kazancı içeren bir mükellefiyetinden dolayı da kesiyor olabilir.

Faturanın içeriği önemli.
 
Üyelik
17 Ara 2009
Mesajlar
178
Konum
ANKARA
Ynt: İnşaat Mühendisi Fatura Kesebilir mi?

Merhabalar,

İnşaat mühendisleri aldıkları proje bedeli için kendi bağlı oldukları odaya vize ücreti yatırıyor daha sonra işlemlerini yürütüyorlarmış anlamadığım konu ise inşaat mühendislerinin kesmeleri gereken serbest meslek makbuzunu bu vize ücretlerine göremi yoksa piyasa şartlarında oluşan ücrete göre mi kesecekleri yani odaların aldığı ücretle serbest meslek erbabının kesmesi gereken smm arasında bir bağlantı varmıdır ücret açısından??? Birde faaliyetlerini yürütmeleri odadan yatıracakları ücrete bağlı ise düzenlenecek smm vize ücretinin yatırıldığı tarihten sonraki bir tarihe kesilmeli diye düşünüyorum ama yanılıyormuyum acaba ?? Lütfen inşaat mühendisi serbest meslek defteri tutan arkadaşlarımdan yada konu hakkında bilgisi olan üstadlarımdan acilen yardımlarını rica ediyorum..Şimdiden teşekkür ederim.Hoşçakalın..
 

Benzer konular

Üst