fonradar

İnşaat Ruhsatı ve Vergi Durumu

Herkese iyi çalışmalar dileği ile sorumu sormak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. 1-İnşaat ruhsatı başkasının adına 2- İnşatı yapan ve arsa tapusunu alan kişi başkası
3- Arsa tapusu olan kişi derki benim binam bitti ancak iskan almak istiyorum. SSK ya olan borcumu ödeyeyim hemen iskana müracat edeyim. En mantıklı izlememiz gerekn yol nedir Özel bina inşaatı olarak açmak istiyoruz.

Ynt: İnşaat Ruhsatı ve vergi durmu

Değerli arkadaşım sen bu soruyu daha önce yani (İnşaat sahibinin benim binam bitti demeden önce ben inş. ruhsatı aldım inş. başlayacağım dediği zaman soracaktın.) yada inş. sahibine öyle söyle.. ikincisi sen bu soruyla SSK müdürlüğüne de gidemezsin..
önce bunu inş. sahibine hatırlat hatırlat ki sonradan bütün yükün altında kendin kalırsın.. Kolay gelsin.. (Belediyeden inş. ruhsatını yeniletin yada düzeltebiliyorlarsa tapu sahibi adına yaptırın (arsa satıldı diye) yeni tarihli inş. ruhsatı ile SSK ya müracat edin. işçiliklerinizi bildirin ve sonra deyinki belediyeye benim inş. bitti, ssk ya yazı alırsın , akabinde ssk dan da ilişiksiz belgeni vs. alıp belediyeye tekrar müracat edersin isk. alabilirsin ayrıca arada beyan vergi dairesi iskan harcı vs. var onlarıda halledersin. iyi günler..

Ynt: İnşaat Ruhsatı ve Vergi Durumu

Teşekkür ederim arkadaşım konua göstermiş olduğun ilgiden dolayı. Şunu söyleyeyyim bu kişileri daha önce tanımadığımdan yeni müşteri olduğundan önceki aşamalarda bulunamadım malesef. Bizde aynen dediğiniz gibi bir yol izledik işlerimiz şu an itibariyle belediyeden ruhsatı adımıza yeniletiyoruz. Sonrasında ssk dan bir dosy açtırıp primlerimiz 4-5 ay inşaatı sürdürüp ödeyeceğiz. Özel bina inşaatı kapsamından yararlanmayı düşünüyoruz. Yap sat olayımız olmayacak inşaatla ilgili..