İnşaat Ruhsatı

lebedir

Katkı Sunan Üye
Bir Firmamız inşaat işi yapacaktır Maliyeden tutanak tutuldu amma henüz inşaat ruhsatı çıkmadı bizim müşteride inşaata başlamış ssk da ruhsat yok diye ruhsatı tamamalyın dosyayı öyle açın diyor Bir yerdende inşaat kaçak olarak devam ediyor Allah göstermesin biri işkazası felan diye korkuyorum sormak istediğim ruhsat almadan inşaat dosyası açılmazmı bunun bir kolayı yokmudur saygılar

Ynt: İnşaat Ruhsatı

resmi olarak ruhsat almadan inşaata başlanamayacağı için ssk işyeri bildirimini kabul etmeyecektir. şu an inşaatınız kaçak durumdadır ve yıkılabilir.

sayın naneye katılıyorum.ruhsat olmadan sskda hiçbir işlem yapamazsınız.tek çareniz var oda belediyeden işinizi hızlandıracak bir yol bulup ruhsatı almanız.

Merhaba ;

Bulunduğumuz il SSK Md lüğü'ne ( Bilecik ) " ruhsat halen alınamamıştır, alındığında tarafınıza bildirilecektir "gibi açıklamalı dilekçe ile başvurup dosya açtırabiliyoruz.

Şahsi görüşüm de açılması gerektiği yolundadır.

Maliyece düzenlenen tutanakda,işçi çalıştırıldığına ilişkin bilgi var ise SSK bu tutanağa istinaden doya açmak zorundadır.İnşaat plan ve projeleri belediyece veya ruhsatı vermeye yetkili mercide inceleme aşamasında ise inşaat ruhsat henüz çıkarılmmaış olabilir.Bu hususta SSK ya bilgi verilebilir.Gerkirse belediyeden yazı da alınabilir.

Maliye tutanığında işçi yazmıyor zaten işçi çalışmıyordu tutanak tutulduğunda

Tutanakta işçi çalışması yok ise ruhsat vermeye yetkili makamdan bir yazı ile inşaata başladığınızı belgeleyebilirsniz. Bu da mümkün değilse siz işyeri bildiregesi verin ve SSK dan denetim elemanlarınca işyerinde fiili tespit yapılmasının isteyin.