İnşaat Ruhsatı

Üyelik
7 Mar 2007
Mesajlar
327
Bir Firmamız inşaat işi yapacaktır Maliyeden tutanak tutuldu amma henüz inşaat ruhsatı çıkmadı bizim müşteride inşaata başlamış ssk da ruhsat yok diye ruhsatı tamamalyın dosyayı öyle açın diyor Bir yerdende inşaat kaçak olarak devam ediyor Allah göstermesin biri işkazası felan diye korkuyorum sormak istediğim ruhsat almadan inşaat dosyası açılmazmı bunun bir kolayı yokmudur saygılar
 
N

nane

Ziyaretçi
Ynt: İnşaat Ruhsatı

resmi olarak ruhsat almadan inşaata başlanamayacağı için ssk işyeri bildirimini kabul etmeyecektir. şu an inşaatınız kaçak durumdadır ve yıkılabilir.
 
Üyelik
29 Mar 2007
Mesajlar
312
Konum
İSTANBUL
Ynt: İnşaat Ruhsatı

sayın naneye katılıyorum.ruhsat olmadan sskda hiçbir işlem yapamazsınız.tek çareniz var oda belediyeden işinizi hızlandıracak bir yol bulup ruhsatı almanız.
 

a.makineci

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
2,058
Konum
Bozüyük - BİLECİK
Ynt: İnşaat Ruhsatı

Merhaba ;

Bulunduğumuz il SSK Md lüğü'ne ( Bilecik ) " ruhsat halen alınamamıştır, alındığında tarafınıza bildirilecektir "gibi açıklamalı dilekçe ile başvurup dosya açtırabiliyoruz.

Şahsi görüşüm de açılması gerektiği yolundadır.
 
M

müfettiş

Ziyaretçi
Ynt: İnşaat Ruhsatı

Maliyece düzenlenen tutanakda,işçi çalıştırıldığına ilişkin bilgi var ise SSK bu tutanağa istinaden doya açmak zorundadır.İnşaat plan ve projeleri belediyece veya ruhsatı vermeye yetkili mercide inceleme aşamasında ise inşaat ruhsat henüz çıkarılmmaış olabilir.Bu hususta SSK ya bilgi verilebilir.Gerkirse belediyeden yazı da alınabilir.
 
Üyelik
7 Mar 2007
Mesajlar
327
Ynt: İnşaat Ruhsatı

Maliye tutanığında işçi yazmıyor zaten işçi çalışmıyordu tutanak tutulduğunda
 
M

müfettiş

Ziyaretçi
Ynt: İnşaat Ruhsatı

Tutanakta işçi çalışması yok ise ruhsat vermeye yetkili makamdan bir yazı ile inşaata başladığınızı belgeleyebilirsniz. Bu da mümkün değilse siz işyeri bildiregesi verin ve SSK dan denetim elemanlarınca işyerinde fiili tespit yapılmasının isteyin.
 
Üst