fonradar

internette İşkur No Almak

fugenc

Tanınmış Üye
Başka şehirdeki mükellefim olan firma için daha önce işkur no alınmamış.. Benim sistem üyeliğim var.. İşkura gitmeden şirket için sistem üzerinden işkur no almam mümkün mü?

Ynt: internetter işkur no almak

nasıl yani, hiç form falan istenmeden mi?

Sistem üyeliğin var ise online başvuru yapıp dosya numarası alabiliyorsun. Her hangi bir evrak lazım değil.

Ee Tamam İşte Sorunda Bu Noktada Başlıyor Sitede Boyle Bir Alan yok Yardm Lutfen...

Ynt: internette İşkur No Almak

Sitede yeni kayıt bölümü olmalı.Oradan müracaatı yapıyorsunuz cebinize mesaj geliyor.Veya 1-2 gün sonra yine sayfadan "işveren olarak kayıtl ımıyım?" linki var.Oraya girip ssk numarasını ve ünvanını yazıyorsunuz numaranız çıkmışsa görüyorsunuz.Sonra işkuru arayıp numaranızı aktif hale getiriyorsunuz.Bildiğim bu kadar.Saygılar.

Sistem üyeliğiniz varsa
İşkur numarası alacağınız işyeri için internet üzerinden üye formunu dolduruarak üye oluyorsunuz.
Kullanıcının daha önceden şifresi olduğu için bu aşamadan sonra yapmanız gereken şey, İşkurdan işkur numaranızın gelmesini ve bu hesabın etkinleştirilmesini beklemek ya da telefonla bu işi yaptırmak.. Bazı kurumlar hemen mail atıp işlemi hallediyorlar bazıları günlerce insanı uğraştırıyorlar..
Site yavaş çalışıyor
Telefonları açmıyorlar
Böyle kurum olmaz olsun..

hAKLISIN dWRN gına geldi gercekten :mad: BEn az once biraz ugrasdım ama iskur no istiyor o yuzden once noraml kullanıcı olarak şifre alıp bu şifre ile işveren kaydı yapmak lazım biraz karısık ve uğraştırıyor ama sanırım birini halettim..

ben bireysel kullanıcı olarak şifre aldım ama işveren kaydı için işkur no istiyor. Benim eskiden aldığım işkur no'm var kağıt ortamında elle yazmışlar ama onu da girince bir türlü giriş olmuyor.. t.c kimlik no, şifre ve işkur no.yu istiyor.. ne yapmam lazım?

arkadaşlar işkur bildirimleri için acele etmeyin.en azından ay sonuna kadar bekleyeyin(yada ay sonundan bir kaç gün öncesine kadar) şu an mecliste görüşülen torba yasa tasarısında artık işkur ve sgk kapsamında yapılacak tüm bildirimlerin tek bir forma yapılabileceği belirtiliyor bu yasa bize şunu sağlayacak ek1 ek2 bölge çalışma müdürlüğü işyeri dosaya numarası alınması işkura verilecek işkur personel durum çizelgesi aylık işgücü çizelgesi artık tarih olacak galiba arkadaşlar.Ayrıca muhatasar beyanname ile SGK e-bildirge birleşiyor bu yasa ile.

Bu çok güzel bir şey, yasa tasarısına ulaşabileceğimiz bir başlık ya da adres var mı?

5838

C.başkanı onaylar ve resmi gazetede yayınlanırsa 1/8/2009 tarihinden itibaren geçerli.

28 şubat'ta yürürlüğe girdi. 01.08.2009 'dan itibaren Çalışma Bakanlığı ve İşkur'a hiçbir belge verilmeyecek.

Gözümüz aydın.

1/8 sonrası için geçerli.

fugenc ' Alıntı:
Başka şehirdeki mükellefim olan firma için daha önce işkur no alınmamış.. Benim sistem üyeliğim var.. İşkura gitmeden şirket için sistem üzerinden işkur no almam mümkün mü?