fonradar

İnternet'ten Vizite Kağıdı Vermek Zorunlu Mu?

Merhabalar,

Bir personelimiz vizite kağıdı almış, muayene olmuş ve 10 günlük bir rapor almıştır.

Bu raporun internet ortamında e-bildirge sistemi, çalışmazlık girişi bölümünden girişini yaptım ama aynı zamanda bu personel için "vizite işlemleri" bölümünden de vizite kaydını yapmam gerekiyor mu?

Ynt: İnternet'ten Vizite Kağıdı Vermek Zorunlu Mu?

evet vizite kağıdı bölümünüde doldurman gerekiyor zorunlu

niye zorunlu olsun açıklarmısınız ?

Ne int vizite kağıdı vermek nede rapor günlerini girmek zorunlu değildir. SGK peronel yetersizliğini bahane ederek kendilerinin yapması gereken rapor işlemlerinide bizim üzerimize yılmaya çalışıyor. Bizlerin bolca zamanı ve çalışanı varya kendi işlerini bize yıkıyorlar. :mad:

internetten verilirse personel direk PTT şubelerine gidip alabilecekmiş rapor parasını... vs vs.. yazmışlar ssk duvarlarına... syg

internetten vizite kağıdı vermeniz zorunlu değil ben hiç girmiyorum bir problemde yaşamadım rapor alan çalışanlar varsa sadece para almaları için çalışamazlık bölümüne raporlarını giriyorum

arkadaşlar bu rapor parası için başvurmada bir süre var mı? rapor tarihi 12-19 ocak ise şu an geç kalınmış mıdır?

Hayır. Kaybınız ne kadar geç olursa o kadar geç ödeme alınır.

baende bu konuyla ilgili olarak 10 gün ve daha fazla rapor alan personelin maaş ve ssk primi ödenir mi diye soracaktım

10 gün rapor alan bir kişinin ssk pirimini ödemek size kalmış ücretinden keserek yapılabilir diye biliyorum ama bir detay var mutlaka çalışmamazlık belgesi düzenleyip ...../...... tarihler arasında çalışmadığını belgeleyerek özlük dosyasına takınız.