İptal Edilen Fatura Ödemesi

Üyelik
16 Ara 2016
Mesajlar
1
Konum
antalya
Merhaba,

Fatura iptal oluyor fakat karşı firma ödemesini bankadan yapıyor. Daha sonrasında geçmişe dönük incelendiğinde fazla para yatırıldığı ortaya çıkıyor. Bu fazla yatırılan paranın geri verilmemesi durumunda ne gibi bir sorun meydana gelir ? suçu var mıdır ? şimdiden teşekkürler
 
Üyelik
14 Ara 2015
Mesajlar
145
Konum
istanbul
Sayın Gülsüm,

Karşı firma parayı istemiyor mu ? hesapları düzgün değil, farkında mı değil yoksa ? Siz neden parayı ödeme taraftarı değilsiniz ?

Sorun olarak ; Siz firmanın hesabını kapatamazsınız. Karşı firma sizi cari hesaptan dolayı icraya verebilir. Diğer taraftan incelemede parayı neye istinaden aldığınızın izahat' i istenebilir.
Cevabınıza göre farklı durumlar ortaya çıkabilir..
 

ferhat

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
5,640
Konum
İSTANBUL
Sayın gülsm

Bu fazla yatırılan paranın geri verilmemesi durumunda ne gibi bir sorun meydana gelir ? suçu var mıdır ?

Kusura bakmayın ama böyle soru olur mu ?
 
Üyelik
28 Haz 2014
Mesajlar
3
Konum
İstanbul
Karşılığında herhangi bir mal veya hizmet satmadığınız için muhatap şirket veya şahıs talep etmesi halinde paranın iadesini yapmak zorundasınız, aksi halde dava açarak parayı faiziyle birlikte sizden alabilir. Eğer ödeme yapan firmaya ulaşamıyorsanız ve bu sebepten ödemeyi iade edemiyorsanız, ilgili tutarı 340 Alınan Sipariş Avanslarına virman yapabilirsiniz. Tutara göre inceleme halinde karşı tarafın size faiz faturası düzenlemesi durumu ortaya çıkabilir.
 
Üst