fonradar

İrsaliyeli fatura kesimi hakkında

Merhaba,
Firmamıza Türkiye nin her yerinden tamir amaçlı cihaz gelmektedir, bunlardan tamir edilende oluyor edilmeyende.
tamir edilenlerden ücretleri alınıyor, tamir edilemeyenler ise iade ediliyor. sorum şu;

1. Mesela, işlem gören foto. makinesinden 50 TL tamır bedelibanka havalesi ile alındı. Bunun müşteriye kargolanmasında irsaliyeli fatura nasıl kesilecek.

2. Tamir işlemi görmeyen cihazlarda irsaliye nasıl kesilecek. taşıma amaçlı olarak mı kesilecek. hergün 2-3 adet tamir görmemiş cihaz gönderdiğimizi varsayarsak. sürekli böyle taşıma amaçlı irsaliyeli fatura kesmek doğru olur mu?

not: irsaliyeli fatura kullanıyoruz.
Teşekkürler.

Ynt: İrsaliyeli fatura kesimi hakkında

İrsaliyeli fatura yanında ayrıca irsaliye ve fatura bastırın, irsaliyeli fatura sizin çalışma sisteminize uygun değil.

Tamir işlemi görmeden iade edilecek cihazlar için ayrıca sevk irsaliyesi bastırıp kullanın.

teşekkürler,
yani ayrıca bir irsaliye bastırıp günde 2-3 yazın 6 kargoya kadar çıkıyor, bunlara irsaliye keserek açıklamasına taşıma amaçlıdır fatura düzenlenmeyecektir yazabiliriz.

Eğer tüm faturalarınız irsaliyeli fatura ise . taşıma amaçlı kesip fatura kısmına " bedelsiz" yazabilrisiniz.

2 koçan irsaliyeli faturamız kaldı, bunları bitirip irsaliye ve faturayı ayrı ayrı bastırmak uygun olacaktır sanırım

Ayrıca 1.sorumdaki ücreti alınan cihazlara nasıl fatura kesilecek.
hizmet bedeli olarak kesip kargoya iliştiriyorum. bu açıklama doğru mu? yoksa cihazın ne olduğunuda yazmamız gerekiyor mu?

efsun1 ' Alıntı:
2 koçan irsaliyeli faturamız kaldı, bunları bitirip irsaliye ve faturayı ayrı ayrı bastırmak uygun olacaktır sanırım
Aynı anda irsaliyeli fatura ve irsaliye+faturayı kullanabilirsiniz. Bitmesini beklemenize gerek yok.

anladım teşekkürker,

Ayrıca 1.sorumdaki ücreti alınan cihazlara nasıl fatura kesilecek.
hizmet bedeli olarak kesip kargoya iliştiriyorum. bu açıklama doğru mu? yoksa cihazın ne olduğunu( markasını modelini cinsini) yazmamız gerekiyor mu?