fonradar

İş Arama İzni Sırasında Başka İşte Çalışmak?

Arkadaşlar, kısa bir sorum var, yol gösterebilirseniz çok müteşekkir olurum.

Beyaz Yakalı olarak bir firmada tedarik müdürü olarak çalışıyorum - A firması. İstifa ederek farklı (rakip olmayan) bir firmaya geçeceğim- B firması. 8 hafta ihbar süremi, ve bu sürenin bir parçası olarak günde 2 saatlik iş arama izinlerini kullanacağım. İş arama izinlerini toplu kullandığımda yaklaşık 2 hafta yapıyor.

Sorum şu: 2 hafta iş arama izninde olduğum sırada SGK kaydım A firmasında olmaya devam edecek. Bu sürede B firmasında çalışmaya başlamamın bir sakıncası olur mu? Bu konuda A ve B firmalarının rızası bulunduğu taktirde tabii. Yani bu 2 hafta süresince aynı anda 2 şirkette birden tam zamanlı çalışıyor görüneceğim, ama aslında B firmasında çalışıyor olacağım.

Soruyu sorma sebebim, yeni işverenim B firması bir an önce başlamamı istiyor. Ama iş arama izni hakkımdan da feragat etmek istemiyorum. Yol gösterebilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.

Merhaba
Böyle bir şey mümkün değil.
Eğer bir an evvel başlamak istiyorsanız,ihbar öneli kullanmaz,halen çalıştığınız firmaya tazminatı siz öder,hemen işten ayrılırsınız.
Yeni firma,bir an önce başlamanızı istiyorsa,tazminatı karşılasın,hemen başlayın..