İş Elbisesi

iyi günler,Firma Atölyesinde çalışan işçilere Yelek,tişört almakta olan firmaya Fatura edilmiş.Hangi hesap kullanılmalı.ayrıca demirbaş olması durumunda Faydalı ömür nedir.

teşekkür ederim

Aquatim

Katkı Sunan Üye
Ferhat Bey merhaba. İş elbiselerinin stoklarda takip edilip tükendikçe giderleştirilmesi mümkün müdür? Mevsimlik işçilerimiz için yazın verilen tshirt ve şortlar için soruyorum.

merhabalar.

730 genel üretim giderleri hesabına alt hesap olarak
730.xx.xxx personel iş elbiseleri hesabında takip edebilirsiniz.

ferhat

Moderator
Forum Yönetimi
Ferhat Bey merhaba. İş elbiselerinin stoklarda takip edilip tükendikçe giderleştirilmesi mümkün müdür? Mevsimlik işçilerimiz için yazın verilen tshirt ve şortlar için soruyorum.
Sayın Aquatim

En çok yapılan hatalardan biri de bu. Eğer bunları gider yazmaya kalkarsanız o zaman bu personele verilen ''ÜCRET'' olayına döner ve bunun üzerinden vergi ve sgk primi hesaplamak zorunda kalırsınız.

bil_gin

Katkı Sunan Üye
Sayın Aquatim

En çok yapılan hatalardan biri de bu. Eğer bunları gider yazmaya kalkarsanız o zaman bu personele verilen ''ÜCRET'' olayına döner ve bunun üzerinden vergi ve sgk primi hesaplamak zorunda kalırsınız.
üstat demirbaş hesaplarına ayırıp amortisman ayırırsak iş elbiselerini yırtılıp kullanılmaz hale geldiğinde hesaplardan nasıl çıkartacağız?

ferhat

Moderator
Forum Yönetimi
bilginim

_______________________________________/__________________________________________

257-Bir.Amort (B)

255-Demirbaşlar
____________________________________/_______________________________________

şeklinde :)