fonradar

İş göremezlik raporunda bir sorun

elit

Katkı Sunan Üye
merabalar;
doğum raporu alan bir hasta çin rapor tarihi:12.11.2010. raporun bittiği tarih:07.01.2011 toplam 8 hafta yapıyor.
rapor bize geç ulaştığı için personeli kasım ayı bildirgesinde tam gün gösterdik.işgöremezlik raporunu sisteme girerken 01.12.2010-08.01.2011 diye mi girmeliyim.kasım ayında tam gün gösterdiğimiz için cezaya maruz kalırmıyız.tşk.

Ynt: İş göremezlik raporunda bir sorun

Bişey olmaz. Rapordaki tarihleri baz alarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

çelişki olmazmı o zaman, hem primini yatıracaksınız, hem çalışmadığına dair bildirim yapacaksınız. işçi sizin yaptığınız bildirime istnaden yatırmış olduğunuz günlere ait rapor parası aldığı zaman sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Adı üzerine çalışmadığına dair bildirim girişi

Sayın : elit

Kanaatimce;

1- Sisteme girişinizi rapor üzerindeki tarihleri yazarak (12.11.2010 - 07.01.2011) yazarak giriş yapınız. Bundan dolayı ceza yeme durumunuz yoktur. Nedeni: 07.01.2011 yani rapor bitiş tarihinizden sonra 5 gün içerisinde giriş yaptığınız durumda ceza yoktur.

2- Çalışan işçi rapor aldı diye onun sgk'sı yatırılamaz gibi bir hüküm yoktur. Yani işçi rapor alabilir sizde aynı zamanda onun sigortasını yatırabilirsiniz. Tabi rapor parası almaya gittiğinde bir problemle karşılaşırmı bilemiyorum. Problem olacağınıda zannetmiyorum.Lakin, İş göremezlikten ötürü alacağı rapor parasını işçiden talep etme hakkınız mevcuttur.primini yatırdığınız gün kadarıyla.
Ayrıca:Ödediğiniz primleri işçiyi çalıştırmış gibi değil mükafat vermiş olarak düşünün.

Not:Rapor doğumla alakalı olduğundan ötürü ileride bu doğum yapan personeliniz doğum borçlanması yaparken ödediğiniz primler düşüldükten sonra kalan primleri borçlanabilir.

Bilginize.

deniz_keles_03 ' Alıntı:
2- Çalışan işçi rapor aldı diye onun sgk'sı yatırılamaz gibi bir hüküm yoktur. Yani işçi rapor alabilir sizde aynı zamanda onun sigortasını yatırabilirsiniz. Tabi rapor parası almaya gittiğinde bir problemle karşılaşırmı bilemiyorum.
Sayın deniz_keles_03 hiç bir problemle karşılaşmaz.Rapor parasını rahatlıkla alır.Sadece mümkünse ara ara telefonla yoklasın kurumu,yoksa malesef geç alma durumu oluyor.

Sayın metyo

alıntı yaptığınız yeri tam okumamışsınız galiba bende problem olacağını zannetmiyorum diye yazdım zaten.

2- Çalışan işçi rapor aldı diye onun sgk'sı yatırılamaz gibi bir hüküm yoktur. Yani işçi rapor alabilir sizde aynı zamanda onun sigortasını yatırabilirsiniz. Tabi rapor parası almaya gittiğinde bir problemle karşılaşırmı bilemiyorum. Problem olacağınıda zannetmiyorum[/font]

sonra bana değil soruyu soran arkadaşa belirtseniz daha mantıklı olurdu.

deniz_keles_03 ' Alıntı:
Sayın metyo

alıntı yaptığınız yeri tam okumamışsınız galiba bende problem olacağını zannetmiyorum diye yazdım zaten.

2- Çalışan işçi rapor aldı diye onun sgk'sı yatırılamaz gibi bir hüküm yoktur. Yani işçi rapor alabilir sizde aynı zamanda onun sigortasını yatırabilirsiniz. Tabi rapor parası almaya gittiğinde bir problemle karşılaşırmı bilemiyorum. Problem olacağınıda zannetmiyorum[/font]

sonra bana değil soruyu soran arkadaşa belirtseniz daha mantıklı olurdu.
Sayın deniz_keles_03;
Ben ne sizi yerdim.Ne sizin söylediğiniz bir durumun aksine görüş belirttim.Ben sizin yazınızı okumamış olsa idim yazmazdım.
Problem olacağını zannetmiyorsunuz ya.Benim görüşüm zandan ziyade kesin.Problemle karşılaşırmı bilemiyorum dediniz ya.Bende kesin problemle karşılaşmaz diye size destekleyici anlamda yazdım.

Şimdi benim bu yazdıklarımın üstüne siz böyle cevap veriyorsanız,bence siz benim yazdığımı ya okumadınız,ya yanlış anladınız yada art niyetlisiniz.Gayet masumca yazılmış bir yazıya böyle agresif cevap vermenizi başka bişeyle izah edemiyorum.