fonradar

İş Görmezlik Raporunda Tarih

NİSANK

Katkı Sunan Üye
herkese merhaba,

gebelik hali dolayısıyla iş görmezlik raporu alan personelimizin raporunda,raporun başlangıç tarihi belirtilmiş ancak geçerlilik kısmı boş bırakılmıştır.Yani süresiz olarak raporlu görünüyor.
doğumdan sonra kendisi kendi isteği ile işi bıraktı,işsizlik parasına başvurmak istiyor.ancak rapor süresiz olduğu için,mali müşavirimiz,ben raporlu görünen adamı işten nasıl çıkarayım,diyerek kendisinden iş başı belgesi almasını istedi.
Ancak çalışan bu belgeyi almak için doktoruna gittiğinde iş görmezlik raporunun doğum raporuyla birlikte geçerliliğini kaybedeceğini,daha önce hiç bir rapora tarih belirtmediklerini söylemiş.

benim çok kafam karıştı :),işin aslı ne şekilde olmalıdır,bu konuylarda pek bilgim yok.yardımcı olabilrseniz çok memnun olacağım.tşk.

Ynt: İş Görmezlik Raporunda Tarih

konuyla ilgili bili sahibi olan kimse yok mu? konu acil yardımınızı bekliyorum....

Doğum sonrası doktora raporu götürüp bitiş tarihini yazdırması gerekir. Eğer yazmıyorlar ise bu işin içinde başka bir iş vardır. Rapor sahte olabilir.

Doğum olduğunda doktorun raporun başlangıç ve bitiş tarihini belirterek vermesi gerekiyor, nerden aldıysa raporu arayarak teyid ettirin bence...

doktor ben hayatıımda hiç tarihli rapor vermedim demiş...ve yazmak istemiyormuş.allah allah.çok teşekkürler.

Büyük ihtimal çalışanın uydurması.

bence çalışan uydurmuş siz doktorun kendisiyle görüşmek isteyin hastanenin telefonundan gerçek ortaya çıkacaktır büyük olasılıkla.

Merhaba yakın bir zaman da aynı konuda benim de başıma geldi eğer hastane raporu kapatmıyorsa siz yada rapor vermiyorsa doktor hakkında tutanak tutmanız gerekiyor ve sgk ya eksik ekine koymanız gerekiyor.

doğumdan önce raporun başlangıç tarihini yazar. doğumdan sonrada raporun bitiş tarihini yazar.doktor ben doğumdan sonra hiç kapanış tarihi yazmadım diyemez birde bu adam doktor olmuşsa başına gelen ilk olay değildir.

bana da yazmadılar eğer doğumu başka hastanede gerçekleştirdiniz ise doktor yazmak istemiyor bu gibi durum için doğum raporu doğum öncesi raporun kapanışı sayılır.Doğumdan sonra ki gün içinde doğum yaptığınız hastaneden de alabilirsiniz şayet vermiyorsa sgk ya işe gelmediği günler için siz tutanak hazırlayıp yasal süre 8 haftayı hesaplayıp şu gün işbaşı yapmasında sakınca yoktur diye tutanak hazırlayıp sgk eksik gün bildirimine eklemeniz lazım.

doğum aynı hastahanede gerçekleşti...ben sonra hastahaneyi aradım hiç bir hastalarına böyle bir şey yapmadıklarını ve sorun çıkmadığını söylediler...personeli tekrar ssk yönelndirdik,konuştuğum kişinin dahilisini aldım sskdan yetkili ile görüştürecek.göreceğiz bakalım ne çıkacak.